___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Ostróda ma własny basen

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Zgodnie z zapowiedzią 28 marca 2017 roku Gmina Miejska stała się właścicielem basenu. Miasto za 2 500 000 zł kupiło od syndyka obiekt, który od października 2016 roku był zamknięty. Jeśli nic się nie zmieni, to zgodnie z deklaracją zostanie on otwarty w październiku 2017 roku.

W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmian

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W środę 22 marca 2017r. odbyło się spotkanie Rady Osiedla Centrum, na którym Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz mówił o koncepcji budowy wiaduktu. Poza potwierdzeniem kilku wcześniejszych informacji nie dowiedzieliśmy się wiele więcej ponadto, o czym już wiedzieliśmy. Burmistrz nadal nie chce udostępnić pełnej treści koncepcji. Trzeba dodać, że powstały już trzy koncepcje i wygląda, że to nie koniec.

Orkan wygrywa po zaciętej walce

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Do ostatnich sekund wynik sobotniego meczu Orkan Ostróda – Gwardia Koszalin wynik nie był pewny. Mecz był istną huśtawka emocji i do ostatnich sekund spotkania kibice mieli nie lada skoki ciśnienia. Orkan ostatecznie wygrał i zdobył cenne punkty. Duże brawa do bramkarza, zawodników  i kibiców, którzy świetnie dopingowali drużynę.

Ujawnienie obarczone jest ryzykiem

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Urzędnicy miejscy za wszelką cenę i z dużą determinacja starają się utrudnić publikację treści zamówionej i opłaconej koncepcji budowy wiaduktu. Wymyślają różne powody. Począwszy od tego, że to mało istoty dokument, że to nie jest dokument urzędowy. W innym piśmie podają, że "...ujawnienie obarczone jest ryzykiem działania na szkodę Urzędu Miasta w Ostródzie". Nie trafia do nas ta argumentacja, więc złożyliśmy wniosek o informację publiczną. Urząd ma niecałe 14 dni na przekazanie koncepcji lub odmowę jej przekazania. W zależności o formy odmowy skierujemy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego lub do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jest jeszcze inna opcja. Urząd ujawni dokument i zakończy swoje niezrozumiełe gierki.

Nowa ulica 11 listopada na koniec września 2017

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Starostwo Powiatowe W Ostródzie podpisało umowę na realizację przebudowy ulicy 11 Listopada w Ostródzie. To zadanie zostanie dofinansowane w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Zatwierdzona kwota dotacji to 1 573 000,00 zł  Cena w postępowaniu to 3 129 401,17 PLN brutto.

Będzie zmiana sekretarza

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Sekretarz Urzędu Miejskiego Dariusz Struk odchodzi. Informację potwierdził nam sam sekretarz. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron nastąpi z ostatnim dniem lipca 2017 roku. Sekretarz do tego czasu wykorzysta urlop i będzie na wypowiedzeniu bez obowiązku świadczenia pracy (nie musi przychodzić do pracy). Oznacza to, że będzie nabór na to stanowisko.

Wiadukt zobaczymy po wybudowaniu, koncepcji nie udostępnią

 • Jacek Piech
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Opór burmistrza w sprawie ujawnienia treści zamówionej koncepcji jest co najmniej dziwny. Burmistrz z którym dziś rozmawiałam dał wyraźnie do zrozumienia, że nie udostępni koncepcji. Nie zamierza też tłumaczyć się z tego. Jedynym wyjaśnieniem jakie usłyszałem to, że nie jest to dokument urzędowy, że to jakieś częściowe opracowanie, a moje pytania powodują, że marnuje swój czas na wyjaśniania tej sprawy.

Zakup basenu dobiega końca

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Miasto czeka już tylko na brakującą dokumentację i podpisanie aktu notarialnego. Burmistrz wizytował zamknięty obiekt, który za kilka miesięcy stanie się miejskim basenem. Miasto było jedynym podmiotem zainteresowanym kupnem basenu. Na ten cel zabezpieczono w miejskiej kasie 2 500 000zł.

Kolejne zwycięstwo Orkana

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W sobotę 4 marca mieliśmy okazję zobaczyć mecz Orkan Ostróda - Cartusia Kartuzy. Ostródzianie zwyciężyli 30-25. Nie był to łatwy mecz. Przewaga naszej drużyny momentami zmalała do zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie końcówka spotkania należała do Orkana, który powiększył przewagę do 5 punktów i wygrał to spotkanie.

Wiadukt. Co zyskamy, co stracimy?

 • Jacek Piech
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Nie da zaprzeczyć, że plany przedstawione w ostatnim czasie przez burmistrza dają nadzieję na wiele zmian w Ostródzie. Tyle, że jak się temu przyjrzeć z bliska, to narastają wątpliwości. Szybko, oby zrobić, oby wydać. Za rok wybory, więc karuzela obietnic zaczyna się rozkręcać. Wiadukt, komunikacja miejska, nowy cmentarz, plac koncertowy, strzelnica, basen, ścieżki rowerowe, powiększenie granic miasta i wiele innych. Cel – tu i teraz, wyraźnie przesłania inny, ważniejszy - dobrze i rozsądnie.