___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Nowa nakładka na Szosie Elbląskiej

 • Redakcja / Budimex
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16”  informuje, że w dniu 29.05.2017r. planowane jest układanie nawierzchni asfaltowej na Szosie Elbląskiej.

Ostróda stolicą polskiej obronności

 • Expo Mazury
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wraz z początkiem czerwca Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie) po raz kolejny będzie centrum polskiej proobronności. Stanie się tak dzięki odbywającej się w Expo Mazury, II edycji targów proobronnych Pro Defense objętych patronatem honorowym przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza i Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską.

W tym roku z basenu nie skorzystamy

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wszystko wskazuje na to, że zapowiedź burmistrza o możliwym oddaniu basenu w październiku 2017 roku nie zrealizuje się. W październiku co najwyżej zobaczymy dokumentację, co i za ile trzeba wyremontować. Z informacji dostępnych w postępowaniu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Ostródzie (Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku basenu położonego na działce nr 363/5 obręb 8, przy ul. Jana Pawła II 9A w Ostródzie) wynika, że obiekt jest w złym stanie i wymaga generalnego remontu.

Nowa bieżnia dla wybranych?

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Kto i na jakich zasadach zarządza i udostępnia "wyremontowany" stadion przy ul. Kardynała Wyszyńskiego? Niestety do dnia dzisiejszego nie udało nam się uzyskać wiarygodnej informacji na ten temat. Urząd Miejski odpowiedział, że przekazali klucze i obiektem zarządza Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. OCSiR nie odpowiada na korespondencję i od 29 marca milczy najwyraźniej licząc, że zapomnimy. Od listopada 2016 roku z nowej nawierzchni korzysta ograniczona liczba osób w tym regularnie jeden z klubów sportowych. Korzystają choć formalnie jest to plac budowy i nie ma pozwolenia na użytkowanie. Czyżby po cichu i za przyzwoleniem właściciela powstała "prywatna" bieżnia dla wybranych?

Nowa sieć ciepłownicza

 • UM Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Burmistrz Miasta Ostróda oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ostródzie informują o zamiarze wybudowania, z terminem wykonania w sezonie 2018/2019 roku, sieci cieplnej na potrzeby budynków mieszkalnych w Ostródzie przy ulicach: Paderewskiego, Moniuszki, Kilińskiego, Norwida, Prusa, Lalki i Jagienki.

Budowa w blasku księżyca

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Pełnia księżyca i bezchmurne niebo zdarza się rzadko. Skorzystaliśmy zatem ze sprzyjających warunków i ruszyliśmy na nocne zdjęcia. Za cel obraliśmy sobie obiekty mostowe na trasie nowo budowanej drogi S7 i obwodnicy Ostródy (DK16).

Zmiana organizacji ruchu na S7. Górka będzie przejezdna w obu kierunkach.

 • Redakcja / GDDKiA
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wykonawca zadania pn. "Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ - Ostróda Południe (pododcinek "B") wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16"  informuje, że na dzień 15 maja 2017r. zaplanowano wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu w ciągu drogi krajowej nr 7. Zmiana związana jest z zakończeniem przebudowy starego odcinka drogi DK7 od ronda przy Arenie Ostróda do m. Górka oraz przywróceniem na nim ruchu relacji Gdańsk – Warszawa.

Kolos na ukończeniu

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Dziś rozpoczął się kolejny etap budowy obiektu mostowego MS-4/B, czyli podnoszenie kilkuset tonowego łuku. Jego szczyt będzie docelowo znajdował się blisko 30 metrów ponad poziomem jezdni. To konstrukcja jakiej do tej pory Ostróda nie miała. Wielki stalowy most jest widoczny z daleka i zapewne stanie się kolejnym charakterystycznym elementem otoczenia Ostródy.

Relacja z wernisażu wystawy - Reformacja na Mazurach. 500 lat Reformacji

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W dniach 28 kwietnia - 14 maja na ostródzkim zamku, w salach muzeum dostępna jest wystawa „Reformacja na Mazurach”. Wystawa ta wchodzi w skład „IV Dni Gizewiusza”, które zgodnie z tradycją kolejny raz odbywają się w miesiącu Gizewiusza, maju. Organizatorem przedsięwzięcia jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie. W tym roku obchody przybierają szczególnie podniosły charakter, ponieważ powiązane są z jubileuszem 500. lat Reformacji.