___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Bezpłatne badania w kierunku nowotworu płuca

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Od 18 lipca mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą wykonać bezpłatne badania tomografii komputerowej klatki piersiowej w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych – Program Badań w Kierunku Wykrywania Raka Płuca. Mieszkańcy powiatów: lidzbarski, gołdapski, olecko-gołdapski, nowomiejski, ostródzki, węgorzewski, ełcki, elbląski, giżycki oraz miasta Elbląg będą mogli skorzystać z darmowych badań w centrach Affidea Olsztyn (przy ulicy Niepodległości 44 oraz ulicy Żołnierskiej 18a).

Ostróda również protestuje

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Codziennie od czwartku 20 lipca liczna grupa mieszkańców Ostródy wyraża swój protest wobec zmian forsowanych przez rząd i większość parlamentarną, które mają na celu zmianę w systemie sądownictwa (Sądy Powszechne, Sąd Najwyższy, Krajowa Rada Sadownictwa). Mieszkańcy codziennie spotykają się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Ostródzie. Podobne protesty odbywają się w wielu miastach naszego kraju.

OFICJALNY PLAKAT OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2017

 • OstrodaReggae.com
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Organizatorzy Ostróda Reggae Festival, Positive Music Promotion, opublikowali oficjalny plakat tegorocznej edycji imprezy.  Autorem tradycyjnie jest Marcin Gławdel / BTLmedia, stały projektant plakatów festiwalu od wielu lat. Ostróda Reggae Festival jest największą polską imprezą reggae w Polsce. Odbywa się od 17 lat w Ostródzie. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 10-13.08 na terenie Czerwonych Koszar i Amfiteatru w Ostródzie.

Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajna

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Kolejna próba uzyskania wglądu do koncepcji budowy wiaduktu bez rezultatu. Niestety. Najwyraźniej burmistrz uznał, że ten dokument jest na tyle ważny i strategiczny, że jego ujawnienie zagraża funkcjonowaniu urzędu. Burmistrz chyba sądzi, że można wydać 30750 zł publicznych pieniędzy i nie pokazać, co zostało za te pieniądze kupione.

Morąg: Zaginęła 61-letnia Henryka Budka

 • KPP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Policjanci z Morąga poszukują 61-letniej Henryki Budka. Kobieta po raz ostatni widziana była wczoraj około godziny 14:00 w Morągu, na ul. Kujawskiej. Wszystkie osoby, które mają informację lub widziały zaginioną proszone są o kontakt telefoniczny z policją pod numerami telefonów 997 lub 112.

Letnie Spotkania Kabaretowe 2017

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Już w najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA już po raz drugi zagości w Ostrdzie!  Letnie Spotkania Kabaretowe, będą miały miejsce 16 lipca 2017 roku, w Amfiteatrze, w Ostródzie. Na scenie zobaczymy zestawienie dwóch, różnych światów: muzycznego i kabaretowego, a ich przedstawicielami są trzej dobrze znani dżentelmeni.

Radni chcą pomnika

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W poniedziałek 3 lipca odbyła się 36 Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie. Była ona zwołana przez burmistrza. Na sesji podjęto jedną uchwałę dotyczącą zmian w budżecie. Przeszłaby ona pewnie zupełnie niezauważona przez nikogo, gdyby nie fakt "wciśnięcia" jednej rzeczy pomiędzy potrzebne zmiany w budżecie. Chodzi o wydanie przez samorząd 5500 zł na budowę pomnika na ul. Spokojnej. Po cichu, bez dyskusji, bez uzasadnienia i szczegółów.

Ostróda: Kim był znaleziony mężczyzna? Pomóż w identyfikacji

 • KPP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Był to mężczyzna w wieku 35 - 55 lat. Miał wadę wzroku. Ubrany był w spodnie jeansowe i lekką kurtkę. Na nogach miał buty o rozmiarze 43. Przyczyna jego śmierci nie jest znana, a jego przybliżony wygląd opracowali specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego we współpracy z antropologami Uniwersytetu Szczecińskiego. Ktokolwiek podejrzewa kim był ten mężczyzna lub rozpoznaje jego wizerunek, proszony jest o kontakt z policją.

Zostań naszym wolontariuszem i jedź z nami na festiwale!!!

 • SIM RzeczJasna
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Jak co roku Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych "RzeczJasna" ogłasza otwarty nabór wolontariuszy do współpracy przy organizacji festiwalowych Stref Twórczego Recyklingu oraz przy innych akcjach stowarzyszenia. Bądź razem z RzeczJasną na Ostróda Reggae Festival oraz podczas Olsztyn Green Festival i na innych naszych akcji.

Spotkanie strażaków u starosty

 • KPPSP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W dniach 9 i 13 czerwca 2017 r. Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie została po raz trzeci w historii mistrzem województwa w sporcie pożarniczym. W związku z tym wydarzeniem Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski zaprosił zwycięską drużynę na uroczyste spotkanie.