Czterech kandydatów na fotel burmistrza

Ilustracja
Ilustracja
Termin zgłaszania kandydatów na burmistrza i wójta upływa w dniu 26 września. Dziś podczas konferencji prasowej poznaliśmy nazwisko kolejnego kandydata w wyścigu o fotel burmistrza naszego miasta.

KWW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI konferencja prasowa
KWW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI konferencja prasowa
KWW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI zorganizował dziś na ostródzkim molo krótką konferencję prasową, na której zaprezentował kandydatów do rady miejskiej, zastępcę burmistrza oraz kandydata na burmistrza. Kandydatem na najważniejsze stanowisko w mieście został Zbigniew Michalak, natomiast zastępcą burmistrza ma zostać Agnieszka Majewska-Pawełko.

Wszystkie komitety na zarejestrowanie list kandydatów do rad mają czas do 17 września do godz. 24:00 .

Na dzień dzisiejszy znamy cztery pewne nazwiska kandydatów na fotel burmistrza. Nieoficjalnie mówi się o kolejnych dwóch kandydatach, jednak jak zawsze przy wyborach pewna jest jedynie zamknięta lista zarejestrowana w komisji wyborczej, a na to jest czas do 26 września.

Waldemar Graczyk
Waldemar Graczyk
Waldemar Graczyk KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Zbigniew Michalak
Zbigniew Michalak
Zbigniew Michalak KWW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI
Czesław Najmowicz
Czesław Najmowicz
Czesław Najmowicz KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Kinga Wiśniewska
Kinga Wiśniewska
Kinga Wiśniewska KWW RZECZ JASNA OSTRÓDA

Wybory samorządowe odbędą się w dniu 21 października 2018 roku. Głosowanie będzie trwało od godz. 7:00 do godz 21:00. W wyborach do Rady Miejskiej w Ostródzie wybierzemy 21 radnych w czterech okręgach. Po 5 mandatów w okręgu 1,3, 4 i 6 mandatów w okręgu nr 2.

Kalendarz wyborczy:

  • do dnia 17 września 2018 r. do godz. 24:00
    zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy
  • do dnia 21 września 2018 r.
    podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika
  • do dnia 21 września 2018 r.
    zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych
  • do dnia 26 września 2018 r.
    przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw
  • do dnia 26 września 2018 r. do godz. 24:00
    zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
  • do dnia 28 września 2018 r.
    przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą
  • do dnia 1 października 2018 r.
    przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim
  • do dnia 1 października 2018 r
    powołanie przez komisarza wyborczego obwodowych komisji wyborczych
  • do dnia 1 października 2018 r.
    sporządzenie spisów wyborców w urzędzie gminy
  • od dnia 6 października 2018 r. do dnia 19 października 2018 r. do godz. 24:00
    nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze
  • do dnia 8 października 2018 r.
    rozplakatowanie obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,
  • do dnia 8 października 2018 r.
    zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Brailleʼa
  • do dnia 12 października 2018 r.
    składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
  • do dnia 16 października 2018 r.
    składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania
  • w dniu 19 października 2018 r. o godz. 24:00
    zakończenie kampanii wyborczej
  • w dniu 20 października 2018 r.
    przekazanie przewodniczącym obwodowych komisji wyborczych spisów wyborców
  • w dniu 21 października 2018 r.
    głosowanie w godz. 7:00–21:00
Komentarze  
# klu klux klanniepartyjni 2018-09-15 23:54
W tych białych koszulkach bezpartyjni przypominają mi klu klux klan. Ogólnie rzekomo niezależni niepartyjni, tak naprawdę,a przynajmniej część z nich, to wdowy po Olgierdzie.Liberaki, pawełko, prusik 4 lata temu startowali z komitetu Olgierda.Dla mnie bida z nędzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :)Mariusz 2018-09-16 00:07
Zgadzam się. 4 Wyrzuconych albo nie chcianych w PiS. Jeden który był już wszędzie. A reszta ludzie po Olo. Dla mnie nie klu klux klan ale szpital w jednym mieście blisko Ostródy :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# klu klux klanniepartyjni 2018-09-16 00:23
A ta mała dziewczynka również kandyduje? Może planują powołać dziecięcą radę miasta? A tak na poważnie. Jeszcze nic nie osiągnęli a już rozdają stanowiska. Na początek jest już zastępca burmistrza. Można pomyśleć, że obok kandydata na burmistrza, stoją przyszli prezesi miejskich spółek, dyrektorzy jednostek oraz ich zastępcy. Byłem sceptyczny wobec innych kandydatów na fotel burmistrza. Ale patrząc na to towarzystwo, Waldek Graczyk czy Kinga, wyprzedzają ich o eony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# klu klux klanJaro76 2018-09-17 12:40
Pytanie za 100 pkt do jakiej partii należały w/w przez ciebie osoby ?? Jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to się najpierw doucz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: klu klux klanmarian 2018-10-15 21:26
a co lepiej póniej układać się z komunistami??a może popatrz na stronkę Obywatele dla Powiatu,tam są kwiatki.Niepartyjni przy Nich to aniołki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: :)W. 2018-09-18 08:18
"wyrzuconych z PiS". Haha dobre sobie. PiS chciałby takich ludzi u siebie. Złośnik z ciebie mariuszu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: :)marian 2018-09-20 22:05
Oj Mariuszek,słabo Ci płacą i marne masz informacje.Wymień tych nie chcaianych czy wyrzuconych z PIS.Chyba że boisz się konsekwencji RODO:-P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyboryon 2018-09-18 09:22
Bida z nędzą to było Wspólne Dobro - wtedy ....co zrobili dla miasta ? Byli tzw. większoscią - tyle że byli po stronie burmistrza - ten nie wazne co robił - oni zawsze za nim... Jak Kukiz za PIS na Wiejskiej... P. Gesek - co zrobił dla miasta...

P. Liberacki i ten obok - czemu zasłoniliście p. M. Pawełko ? Tacy ważni się zrobiliście ? Ona powinna stać obok was w środku a nie za facetami .... Była , jest waszą reklamówką w urzędzie te parę lat... I powinna być ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: wyboryZenek 2018-09-18 11:56
No chyba jedyna radna która coś robi dla tego miasta. Trzymam kciuki za p. A. Majewską
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# śmiech na saliCoś robi dla miasta? 2018-09-18 23:32
poproszę o choćby jeden przykład tego coś robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do klu klux ...ja 2018-09-18 18:10
Bida z nędzą ?? Popatrz jakie było Dobro Wspólne pare latek temu.....p. Sągol, ta pani starsza i paru reszta ? Co oni zrobili dla miasta ? P. Agnieszka Pawełko jedna z tylko paru , że sporo się zajmowała wieloma sprawami . Reszta ..... prawie spała zawsze albo patrzyła co robi burmistrz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: klu klux klanmarian 2018-09-20 22:11
I co z tego że od Olgierda,nie mieli żadnej partii na sztandarach Pisiorku.Pokaż mi lepszych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# he heMilena 2018-09-16 00:23
Ta jedna Pani ma bardzo gustowne buciki :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrza@ 2018-09-16 09:45
Polaczono komitet Olgierda, Michalaka, niechcianych w PiS i komitet Januszkiewicza. Co inteligentniejszych nie ma w tym wariatkowie - mlWawrzynski, mlody Daber, Krajewski, Rutkiewicz. Zycze niepowodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzamarian 2018-09-20 22:08
Oj słabo opłacany hejterze,masz złe informacje.PIS może pomarzyć o takich kandydatach.Rzecz jasna wiem z kim jesteś powiązany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# hahahahaTytus, Romek i aTom 2018-09-16 15:02
kto sie na to nabierze?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# NiepolityczniTomek 2018-09-16 18:11
Wreszcie jakaś alternatywa dla PIS i PO. Ekipa dla miasta a nie dla polityki. Trzymam kciuki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydatka na radą Powiatykolumb 2018-09-16 19:19
Ludzie dzisiaj otrzymałem informację że na radną powiatu z ramienia KWW Razem dla Powiatu Ostróda chce zostać niejaka Justyna Maciak pielęgniarka, która obecnie jest na zwolnieniu bo obawia się konsekwencji za upublicznianie zdjęć szpitala podczas remontu. Ta pani sterowana jest przez W.B. Za swoje niedoświadczenie przerzucana z oddziału na oddział i ciągłe konflikty z personelem. Gdzie się nie pokazała to narobiła dymu. Jej motto jakie głosiła w szpitalu to[ my tu zrobimy porządek]. Skonfliktowana z personelem oddziału na którym ostatnio pracowała. Naszym zdaniem osoba nieznająca się na problemach Powiatu i słup W.B.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydatka na radną powiatualunia 2018-09-16 20:42
Z tego co mi wiadomo to teraz za te zdjęcia to cały personel oddziału na problemy i firma remontowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 8 lat rządził szpitalemWołodzia 2018-09-16 21:26
Pan W.B. przez 8 lat miał decydujący głos w sprawie szpitala. Pytam się więc, co zrobił w sprawie funduszu socjalnego, którego za jego rządów nie było. 8 lat i nic. Dwie kadencje i zadnych zmiam. Na święta, na dzień kobiet, urlopówki, nic nie dostawały pielęgniarki w szpitalu. Pan W.B. w tym czasie przytulał około 12 tyś. co miesiąc i nie pamiętam, ażeby upominał się o przestrzeganie praw pracowniczych w szpitalu. Czy pan W.B. przywrócił za swoich rządów fundusz socjalny w szpitalu? Nic o tym nie szłyszałem. Pan W.B. miał swoją radę nadzorczą, która kontrolowała działalność władz spółki. I cóz ta rada zrobiła w celu poprawienia sytuacji personelu? Czy upomniała się o przestrzeganie praw pracowników? Wątpię. A dzisiaj pan W.B. biega po mieście i krzyczy jak to teraz jest źle w szpitalu. Podobno ciemny naród wszystko kupi. Odnoszę wrażenie , że W.B. właśnie na to liczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ciekaweMarek 2018-09-16 23:14
A co zrobili radni np. PiS w związku ze szpitalem. Widziałem w tv jak stali we dwóch razem z Panią z rządu i co? Nawet przychodnia zdrowia nie została docieplona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydatka na radną Powiatukolumb 2018-09-17 10:33
Chcę bardzo przeprosić Panią Justynę Maciak za dokonany wpis i naruszenie jej dobrego imienia. Zawarta treść nie jest niczym podparta. Przepraszam też Komitet z którego Pani startuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kandydatka na radną powiatuTomi 2018-09-17 10:37
Jeden jedyny który chce przeprosić za swój fatalny wpis. Podziwiam odwagę Kolumba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kandydatka na radą PowiatyMagdalena 2018-09-24 13:12
Pracuje z Justyną i konfliktu nie mam... Człowieku o czym Ty piszesz....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Już boli a jeszcze nic się nie wydarzyłoObiektywny 2018-09-17 10:23
Widać już ataki hejterów, już boli ciągle te same osoby. Walka o utrzymanie się przy władzy. Bez skrupułów i zahamowań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# obrzucanie błotemmarta 2018-09-17 13:12
Ale nasi mieszkańcy są straszni. Sami nic nie robią a tych co chcą coś działać mają pretensje. Chyba lepiej ogłosić kto może być wice niż potem takiego Geska mieć ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: obrzucanie błotem@ 2018-09-17 14:48
Wcześniej Pani R. nadawałaś na Krajewskiego, a teraz ciągle na Geska. Może dlatego, że się do niczego nie nadajesz oraz atrakcyjnością nie grzeszysz. Takie jak ty tak mają. W PiS same takie misski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydacinie ważne 2018-09-17 17:57
Czy może mi ktoś napisać coś więcej n/t Stowarzyszenia Rzecz Jasna? Kto powołał stowarzyszenie? Ile osób jest w zarządzie i kto oraz jak wygląda sprawa wynagrodzenia? Kto finansuje działalność stowarzyszenia oprócz sponsorów (gmina, powiat, miasto)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kandydacidkdakdja 2018-09-29 00:46
Rzecz Jasna ma dofinansowanie z miasta.... a na kampanie zrobiła zbiórkę publiczną co jest zabronione...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaOlek 2018-09-17 20:31
Amatorzy, którzy wyciągają łapy po cudzą kasę. Już dzielą stanowiskami. Rzeczjasna taka niezależna, że jednego dnia prezentuje kandydatów a kolejnego zamieszczania wpis z numerem konta bankowego i prośbą o wpłaty. Szanowni mieszkańcy Ostródy, nie dajcie się omamić pustym frazesom o samorządności i niepolityczności. Pamiętajcie kto nie chciał budowy wiaduktu, kto naciskał na burmistrza aby ten przepłacił 5 mln za basen, kto zajmuje się ciągłą krytyką inwestycji, które powstają z myślą o nas, mieszkańcach. Co do kandydata byłego prezesa ŻOE to wystarczy spojrzeć w jego oświadczenie majątkowe z czasów kiedy był tam prezesem, widać za czym zatęsknił. Także pamiętajcie, to nie o dobro miasta ani jego mieszkańców im chodzi tylko o własne interesy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaOla 2018-09-17 22:04
Wg ciebie każdy jest zły, ale kogoś wybrać trzeba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :-)Maniek 2018-09-17 23:50
No niestety Rysiu już w mieście nie będzie rządził :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaZaenek 2018-09-18 11:51
Tak tak z myślą o mieszkańcach zadłużyli miasto na 50 mln.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrza@ 2018-09-18 10:33
Wczoraj nasi Prawi i Sprawiedliwi dokonali prawie autodestrukcji rejestrując listy. Amatorzy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaZenek 2018-09-18 11:58
To świadczy o ich kompetencjach , a tak bardzo pragną władzy w tym mieście .... Dam na mszę żeby im się nie powiodło 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# miastomazzz 2018-09-18 19:10
Najlepszym kandydatem na burmistrza ....tylko. A . Pawełko. Nie znam lepszej czy lepszego. Była parę latek w urzędzie... pokazała, że potrafi i CHCE pomóc miastu, ludziom choć było i będzie " paru znawców " co będą każdemu dołki kopac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :-)Marek 2018-09-18 19:58
i bardzo reprezentatywna :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: miastoJarek 2018-09-18 22:06
Tak na pewno, puściła by miasto z torbami. Dużo gada, mało robi. Tej Pani i jej komitetowi już podziękujemy, niech idą skąd przyszli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: miastoZenek 2018-09-19 15:34
Cytuję Jarek:
Tak na pewno, puściła by miasto z torbami. Dużo gada, mało robi. Tej Pani i jej komitetowi już podziękujemy, niech idą skąd przyszli.


No na pewno z torbami Ostródę obecny włodarz puścił, 50 mln zadłużenia to chyba już prawie Komisja . A tak odnosząc się do twojej "gargantuicznej" (mam nadzieję że wiesz co to za pojęcie) wiedzy i pojęcia o tym co A . Majewska robi dla miasta to jak sądzisz czemu Czesiu zlikwidował komisję nadzoru finansowego ?? No jak sądzisz chyba nie po to żeby mu radna ekonomista patrzyła na ręce i to co robi z naszymi pieniędzmi!! Bo jak widać przez ostatnie lata wydawanie nie swoich(czytaj naszych pieniędzy) idzie mu bardzo dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: miastoWojtek 2018-09-19 22:41
Uzupełniaj braki w wiedzy, jaką komisję nadzoru finansowego zlikwidował Pan burmustrz? Czesiu to rozumiem, że kolega?! Widać, że oprócz braków w wykształceniu to i w kulturze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# uffŚwir 2018-09-20 23:58
Jezeli ja się dowiem jeszcze raz że jakiś kmiot jezdzi mi czerwonym autem po mojej prywatnej drodze na osiedlu bez zezwolenia i gada ludziom głupoty to złapię za widły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: uffJarek 2018-09-21 08:57
Uważaj to podchodzi pod groźbę karalną ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :-)Świr 2018-09-21 16:01
Na moją prywatną posesję nikt bez mojej zgody wejść nie może :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kwsame 2018-09-28 18:08
Cytuję Zenek:
Cytuję Jarek:
Tak na pewno, puściła by miasto z torbami. Dużo gada, mało robi. Tej Pani i jej komitetowi już podziękujemy, niech idą skąd przyszli.


No na pewno z torbami Ostródę obecny włodarz puścił, 50 mln zadłużenia to chyba już prawie Komisja . A tak odnosząc się do twojej "gargantuicznej" (mam nadzieję że wiesz co to za pojęcie) wiedzy i pojęcia o tym co A . Majewska robi dla miasta to jak sądzisz czemu Czesiu zlikwidował komisję nadzoru finansowego ?? No jak sądzisz chyba nie po to żeby mu radna ekonomista patrzyła na ręce i to co robi z naszymi pieniędzmi!! Bo jak widać przez ostatnie lata wydawanie nie swoich(czytaj naszych pieniędzy) idzie mu bardzo dobrze.


I facet - Zenek ? Ma rację. Po co burmistrz się pozbył tej całej komisji - konkretnie raczej p. Pawełko - żeby nikt nie patrzył na co i i ile idzie kasa was - miasta... Żadna władza nie lubi mądrzejszych..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# miastoszczuply 2018-09-28 17:57
pokaż co sam robiłeś a nie siedzieć w fotelu z piwem czy fajki i się " mądrzyć " - co drugi to potrafi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ale to już byłoLubajny wiocha 2018-09-18 23:41
Czy to jest prawda, że Pan kandydat nie jest mieszkańcem Ostródy i mieszka ww wiosce Lubajny? Jednego burmistrza z tej wioski pod Ostródą już mieliśmy. Jak się skończyły tamte rządy, wszyscy pamiętamy. Panie niezależny. startuj najpierw na sołtysa a miasto lepiej zostaw w spokoju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# prawdaJanek 2018-09-19 00:16
Tak ten Pan tam mieszka.Podobno na sołtysa chciał startować ale wie, że tam nie wygra, wiadomo czemu. Jak chce niech startuje do miasta, każdemu wolno. Ja wiem komu oddam swój głos tyle, że żeby było w mieście dużo lepiej powinien od zwolnić zastępcę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ornowomaja 2018-09-29 00:40
Cytuję Lubajny wiocha:
Czy to jest prawda, że Pan kandydat nie jest mieszkańcem Ostródy i mieszka ww wiosce Lubajny? Jednego burmistrza z tej wioski pod Ostródą już mieliśmy. Jak się skończyły tamte rządy, wszyscy pamiętamy. Panie niezależny. startuj najpierw na sołtysa a miasto lepiej zostaw w spokoju.

Ale przynajmniej prawa wyborcze ma w Ostródzie, a nie tak jak Pani Kinga zgłoszona z Ornowa.Rzecz Jasna,,,, porażka .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Forum Mieszkańców OstródyAdmin7 2018-09-21 16:01
Może pogadamy na forum: forum.ostroda.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WyborcyKlaudia F. 2018-09-21 19:45
No tak p.Michalak na burmistrza,może jeszcze bym to przełknęła,ale to jakich ludzi ma u siebie w komitecie to porażka,trzy krotne rozwódki,nigdy nie ,,schańbione,,pracą,a najgorsze to że niegdyś pokazujace swoje okropne wdzięki w piśmie erotycznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Wyborcyszczuply 2018-09-28 18:02
Cytuję Klaudia F.:
No tak p.Michalak na burmistrza,może jeszcze bym to przełknęła,ale to jakich ludzi ma u siebie w komitecie to porażka,trzy krotne rozwódki,nigdy nie ,,schańbione,,pracą,a najgorsze to że niegdyś pokazujace swoje okropne wdzięki w piśmie erotycznym.


Kim ty jesteś, żeby oceniać kogoś prywatnie ? Ty jesteś najlepsza - pewnie katoliczka .. Co ty ( specjalnie tak piszę ) zrobiłaś dla miasta ? Gadać na innych - łatwo, szybko, lekko. Ale sama byś wzięła ty ..ek do góry- cos zrobiła dla innych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# UderzKlaudia 2018-10-11 07:15
Uderz w stół.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Klaudia nauczsię pisać poprawnie. 2018-09-29 21:53
TRZYKROTNE i ZHAŃBIONE. Nie wiem,o kogo chodzi,ale chętnie zagłosuję na trzykrotne rozwódki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: WyborcyZażenowany 2018-10-11 13:57
Cytuję Klaudia F.:
No tak p.Michalak na burmistrza,może jeszcze bym to przełknęła,ale to jakich ludzi ma u siebie w komitecie to porażka,trzy krotne rozwódki,nigdy nie ,,schańbione,,pracą,a najgorsze to że niegdyś pokazujace swoje okropne wdzięki w piśmie erotycznym.

I atakujące wszystkich od księdza po radną do sołtysa myślą, że wygrają wybory . Żenada i brak kultury
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: WyborcyZażenowany 2018-10-11 14:00
Jak Pan Michalak może mieć taką Panią w swoim komitecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jak pogodzić?Kanclerz 2018-09-23 18:45
Jak pogodzić stanowisko Burmistrza z byciem właścicielem, czy też współwłaścicielem szkoły dofinansowanej przez Miasto? Czy Burmistrz- zdolny przedsiębiorca - jak o sobie mówi kandydat - będzie wyłączał się z procesu decyzyjnego dotyczącego jego szkoły? A jak zamierza podejmować decyzje dotyczące innych publicznych placówek, które przecież stanowią KONKURENCJĘ dla jego szkoły? Czy przy poleceniach wydawanych Dyrektorom placówek miejskich będzie kierował się interesem publicznym czy prywatnym? Przekazanie udziałów w szkole bliskim nie usunie wątpliwości. Trawestując: być czy nie być Burmistrzem, będąc lokalnym przedsiębiorcą, oto jest pytanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak pogodzić?Staszek 2018-09-25 00:11
Dobre pytanie. Ewidentny konflikt interesów! Oj brzydko zaczyna pachnieć cały ten niepartyjny i niezależny komitet. Jest tam kilka wartościowych osób ale zdecydowana większość to cfaniaki od wyciągania kasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ojmaryjan 2018-09-28 11:28
Kurcze jaki Wasz Komitet aktywny,a nie jesteście zależni od miasta w sprawie dworca i projektów. No i tak rzecz jasna na koniec-prowadzenie zbiórki publicznej na facebooku jest złamaniem reguł wyborczych!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dotacajmaja 2018-09-29 00:42
SMS to szkoła nie podlegająca pod miasto.... Nie jest przez nie dofinansowana.... Boże co za idiota z PIS to pisze.... chyba ta 1 ma tak mózg zlasowała...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: dotacajKrystian 2018-09-30 02:20
Zaraz zaraz, a to przypadkiem nie właściciel tej prywatnej szkoły sportowej chciał kupić jakiś budynek od miasta z ogromną bonifikatą? Mam rozumieć, że jak zostanie burmistrzem to sprzeda go sobie sam? Może z jeszcze większą bonifikatą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kłamstwamaryjan 2018-10-09 08:33
Budynek już dawno kupiony.Tak więc informacja nieaktualna;-) A szkołę SMS nie finansuje miasto!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaKowalski 2018-10-05 15:54
Moim zdaniem każdy z kandydatów ubiegających się o miejsce w Radzie powinien spełniać szereg wymóg takich jak np: dobre wykształcenie, poprawne wypowiadanie się, mieć czystą przeszłość, mówić zawsze prawdę i.t.d. Np. zasiadający w naszej Radzie Pan Henryk Hoch albo jak się sam nazywa Heinrich nie spełnia moim zdaniem żadnago punktu z tych tu wyżej wymienionych. Po co potrzebni nam tacy Radni którzy ciągle kłamią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzasame 2018-10-05 18:30
Cytuję Kowalski:
Moim zdaniem każdy z kandydatów ubiegających się o miejsce w Radzie powinien spełniać szereg wymóg takich jak np: dobre wykształcenie, poprawne wypowiadanie się, mieć czystą przeszłość, mówić zawsze prawdę i.t.d. Np. zasiadający w naszej Radzie Pan Henryk Hoch albo jak się sam nazywa Heinrich nie spełnia moim zdaniem żadnago punktu z tych tu wyżej wymienionych. Po co potrzebni nam tacy Radni którzy ciągle kłamią.


Mówić tylko prawdę ? Od kiedy w tzw. polityce ludzie zawsze mówią TYLKO prawdę ? Wykształcenie, kto jak - co mówi, jak z kim rozmawia. Ale prawda i polityka - przeważnie nie pasują ze sobą. Wielu za tą prawdę lubi się obrazić..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydaci pożal się BożeMicho 2018-10-09 22:19
drodzy Państwo! żeby działać nie trzeba wiele. wystarczy trochę wyobraźni. ale. właśnie. i tu mamy problem. wystarczy posłuchać co niektórzy z kandydatów mają do powiedzenia podczas prezentacji swojej osoby. i bez obrazy. falstart, kupa bzdur i bzdetów. które nic nie wnoszą i świadczą nie tylko o braku wyobraźni tych pożal się Boże kandydatów, ale i tych którzy ich promują oraz zapraszają do współpracy. proszę wybaczyć, ale przykro na to patrzeć i tego słuchać. a najlepsi są ci, których wystawiono jako kandydatów, ale nie pokazują się i nie zabierają głosu. miasto nie potrzebuje statystów i "niemów". tu potrzeba z 1szej ligi menadżera i "ludzi z jajami", a nie jajcarzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydaci pożal się BożeMicho 2018-10-09 22:39
i tu żeby nie być gołosłownym bo czegoś chyba nie przytoczyłem, a to ważne. jeśli ktoś na prezentacji siebie jak kandydata do rady opowiada o potrzebie chodzenia po korytarzach 20km dziennie i tym się szczyci to moim skromnym zdaniem ma predyspozycje aby powtórzyć wyniki naszego wybitnego polskiego lekkoatlety - chodziarza - Roberta Korzeniowskiego, zaś opowiadający o kolekcji literatury o Papieżu, którą gdyby sprzedał to kupiłby dobry samochód. Jak można opowiadać takie bzdury prezentując swoją osobę jako kandydata do RM. Ludzie Nasz Papież był wielkim człowiekiem! To nie podlega żadnej dyskusji że pasja jest szczytna. To poczciwy gest i pasja być może poczciwego człowieka, które zasługują na szacunek. Ale nasze miasto na miłość boską nie potrzebuje jako radnych, którzy z pasji będą nam budować kapliczki na rogach ulic. Jak można takie bzdury opowiadać! Naprawdę pożal się Boże. To co tu się opowiada świadczy tylko o jednym. O braku pomysłu, braku koncepcji. I braku rozsądku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kandydaci pożal się BożeBartosz 2018-10-09 23:51
Fakt, od jakiegoś czasu jakiś koleś od niepartyjnych jakieś filmiki wrzuca i pierdoły wygaduje. Towar pewnie gdzieś w sklepie na pułkach ustawia ale wszystkie rozumu pozjadał. Specjalista?! Tylko od czego, od wciskania kitu. Nie dajmy się nabrać na takich oszołomów. Ten z Jaracza to przynajmniej coś zrobił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kandydaci pożal się BożeMicho 2018-10-10 19:53
no przecież to wschodząca gwiazda w tym komitecie:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kandydaci pożal się BożeLubajny 2018-10-15 12:38
Cytuję Micho:
i tu żeby nie być pgołosłownym bo czegoś chyba nie przytoczyłem, a to ważne. jeśli ktoś na prezentacji siebie jak kandydata do rady opowiada o potrzebie chodzenia po korytarzach 20km dziennie i tym się szczyci to moim skromnym zdaniem ma predyspozycje aby powtórzyć wyniki naszego wybitnego polskiego lekkoatlety - chodziarza - Roberta Korzeniowskiego, zaś opowiadający o kolekcji literatury o Papieżu, którą gdyby sprzedał to kupiłby dobry samochód. Jak można opowiadać takie bzdury prezentując swoją osobę jako kandydata do RM. Ludzie Nasz Papież był wielkim człowiekiem! To nie podlega żadnej dyskusji że pasja jest szczytna. To poczciwy gest i pasja być może poczciwego człowieka, które zasługują na szacunek. Ale nasze miasto na miłość boską nie potrzebuje jako radnych, którzy z pasji będą nam budować kapliczki na rogach ulic. Jak można takie bzdury opowiadać! Naprawdę pożal się Boże. To co tu się opowiada świadczy tylko o jednym. O braku pomysłu, braku koncepcji. I braku rozsądku.



Panie Michale, a pan jest takim godnym kandydatem ? "Iskrzeniem z ministrem "tak wiele zwojuje Pan he he
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzasą lepsi kandydaci 2018-10-11 16:47
Spójrz na Dobro Wspólne okręg nr 4 tam dopiero gwiazda na gwieździe. A najlepsza jest ta ostatnia. Jak można startować z kościołkowego komitetu prowadząc taki tryb życia. Mądrzy się na tym forum atakując niepartyjnych. A on przy nich nie godzien ustać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzaLeon 2018-10-11 21:57
Pasuje tam jak pięść do nosa.
Inna rzecz, że kampania zależnych strasznie nachalna, jeszcze ponad tydzień do wyborów a ludzie już mają ich dość. Szału nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czterech kandydatów na fotel burmistrzamarian 2018-10-15 21:33
Twoja opcja też wyniku nie zrobi niestety. Ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi