Aktywny wypoczynek na dwóch kółkach

Dylewska Góra 2008W sobotę 17 maja z Ostródy w kierunku wzgórz dylewskich wystartowała długa kolumna rowerzystów. Od lat rajd ten przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach. W tegorocznej edycji rajdu wystartowało 185 rowerzystów. To znacznie więcej niż w poprzednich latach. Przyczyniła się do tego dobra pogoda, ale i też z pewnością popularyzacja wycieczek rowerowych jak i dostępność tras rowerowych w naszym regionie.


Tuż po godz. 11 spod budynku ZUS ruszyła kolumna rowerzystów. Trasa biegła przez Kajkowo, Lichtajny, Brzydowo, Pietrzwałd. Za Brzydowem rozpoczął się etap terenowy. Sobotnie południe było ciepłe i słoneczne. Około godz. 13:30 ostatni rowerzyści dotarli na miejsce spotkania. Czekał na nich bigos, pieczone kiełbaski oraz inne smakołyki. Zarówno młodzi jak i dorośli brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz wiedzy na temat wzgórz dylewskich i regionu. Tradycyjnie było wspólne pamiątkowe zdjęcie i nagrody. Losowanie głównej nagrody nieco się przeciągnęło w czasie, gdyż nie zgłosił się zwycięzca. W drugim losowaniu szczęśliwym zwycięzcą okazała się mieszkanka Durąga Anna Dzięgielewska. Z promienistym uśmiechem odbierała nagrodę z rąk wójta Gminy Ostróda, po czym szybko wraz z nowym rowerem wróciła do grupy swoich znajomych. Parę minut po 15 uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną.
Organizatorem Rajdu „Dylewska Góra 2008” był Wójt Gminy Ostróda oraz Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich”.mt_gallery:Aktywny wypoczynek na dwóch kółkach
Foto: Jacek Piech