Platforma wybrała pełnomocnika

W połowie lutego Stanisław Gorczyca, burmistrz Miłomłyna, został upoważniony do tworzenia w powiecie ostródzkim Platformy Obywatelskiej.

Szpecą miasto

Tylko w minionym tygodniu ostródzka Straż Miejska wysłała 25 wezwań administracyjnych do osób rozklejających ogłoszenia w niedozwolonych miejscach. Grozi im za to mandat do 500 zł.

Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe "SASINIA"

Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe "SASINIA" powstało w 2000 roku. Powstanie Stowarzyszenia było potrzebą zmian jakie zaszły w Towarzystwie Miłośników Ostródy. Skupiając coraz większą liczbę aktywnych osób o szerokim spektrum zainteresowań musieliśmy znaleźć nową pełniejszą formułę określającą i umożliwiającą realizację naszych zainteresowań.

Samorządy po targach

Od lewej: Jerzy Wiktorowicz- Przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Wasilewski- Burmistrz Ostródy, Bartosz Teliczan- Rycerz Bractwa Rycerzy Gwiazdy Zarannej Ostródzkiego Zamku i Jan Antochowski- Starosta Ostródzki.W dniach 3-7 marca, połączone siły miasta i powiatu ostródzkiego oraz miasta i powiatu iławskiego uczestniczyły w targach turystycznych ITB w Berlinie. Samorządy prezentowały się na wspólnym stoisku pod nazwą "Mazury Zachodnie - Pojezierze Ostródzko-Iławskie".

Gwałciciel ujęty!

Tuż przed godziną 5 rano w dniu 4 marca br., do idącej ulicą Jagiełły kobiety w średnim wieku podbiegł mężczyzna. Zaatakował swoją niedoszłą ofiarę i grożąc pozbawieniem życia, próbował ją zgwałcić.

Sonda w internecie

Od dwóch tygodni w serwisie OST-INFO zamieszczona jest sonda zawierająca pytanie: Czy Ostróda jest miastem atrakcyjnym turystycznie?

Bilety ZKM już droższe

Od 1 marca za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej płacimy drożej. ZKM wprowadził również bilety jednorazowego kasowania.

Redukcja radnych

sesjaSejm postanowił, że w przyszłym roku, w wyborach samorządowych wybierzemy o jedną czwartą radnych mniej. Zdecydowano także, że samorząd będzie miał mniej liczne władze niż obecnie, a także, że będzie działał w pełni jawnie.

Będzie nowa szkoła

Agnieszka Zielińska- prezes stowarzyszeniaW Ostródzie powstało Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Oświacie. Od stycznia posiada ono osobowość prawną. Celem nowej inicjatywy jest utworzenie szkoły na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Członkowie stowarzyszenia chcieliby, aby zaczęła ona funkcjonować już od września bieżącego roku.

Kolesiowy budżet

Na ostatniej sesji rady miejskiej radny Włodzimierz Brodiuk oświadczył, iż budżet Ostródy zaproponowany przez zarząd miasta jest budżetem kolesiowym.- Stwierdzenie to jest niedorzeczne. Uwzględniliśmy wnioski, które są najważniejsze dla miasta- ripostuje Jan Wasilewski, burmistrz Ostródy.