fbpx
Logo

Ostróda ma własny basen

Miasto kupiło basen.
Miasto kupiło basen.
Zgodnie z zapowiedzią 28 marca 2017 roku Gmina Miejska stała się właścicielem basenu. Miasto za 2 500 000 zł kupiło od syndyka obiekt, który od października 2016 roku był zamknięty. Jeśli nic się nie zmieni, to zgodnie z deklaracją zostanie on otwarty w październiku 2017 roku.

Nieco mniej optymistycznie wygląda jednak sprawa remontu. Samorząd kupując obiekt nie wiedział na dobrą sprawę ile będzie kosztował i jaki będzie wymagany zakres prac remontowych. Choć burmistrz mówi o kosztach na poziomie 2-3 milionów, są to jedynie wstępne szacunki. Ile rzeczywiście wyniesie remont basenu dowiemy się dopiero po jego zakończeniu. Wątpliwym też wydaje się rozbudowa obiektu z uwagi na brak terenu pod taką rozbudowę.
Zakup basenu to też wejście miasta na ścieżkę zwiększenia obciążeń. Szacunki podawane przez burmistrza mówią o kwocie 700 000 zł rocznie dodatkowych kosztów dla samorządu. Ile będzie na prawdę dowiemy się po roku działaności.
Niewiadomych jest jednak znacznie więcej. Nie wiemy również, kto ostatecznie będzie zarządzał obiektem. Najważniejszym jednak pytaniem kierowanym przez mieszkańców jest przyszła cena biletu wstępu na basen. Pozostaje ono nadal bez odpowiedzi. Czy będą to ceny na poprzednim poziomie, czy jednak niższe? Czy mieszkańcy otrzymają zapowiedziany 50% rabat? Jeśli tak, to na jakich zasadach?
Na te i inne pytania będzie szukali odpowiedzi i będziemy regularnie pytać urzędników miejskich.

Przypomnijmy. Basen został zamknięty przez syndyka w października 2016 roku. Było to związane z rezygnacja poprzedniego operatora. Pierwotnie syndyk wystawił basen na licytację za kwotę 7 074 000,00 zł + podatek VAT. Nikt nie był zainteresowany taką ceną. Burmistrz od września 2016 roku prowadził rozmowy z syndykiem w sprawie przejęcia basenu. Proponował kwotę 2 000 000zł. Ostatecznie kwota wzrosła. Radni podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia jednogłośnie (18 radnych) potwierdzili chęć zakupu basenu za kwotę nie wyższą niż 2 500 000 zł.  Rada wierzycieli wyraziła zgodę na licytację basenu za niższą kwotą.

Czytaj również:
Zakup basenu dobiega końca
Miasto wkrótce może kupić basen!
Zielone światło do zakupu basenu.
Kupowanie kota w worku
Czy miasto stać na kupno starego basenu?
Czy basen zostanie zlikwidowany?

OstrodaOnline.pl 2001 - 2021