fbpx

Znamy propozycje nazw dla dwóch ulic

Ilustracja do materiału.
Ilustracja do materiału.
Ulica Łucji Anatolak i Chomki do zmiany. W odpowiedzi na pismo burmistrza rady osiedli po konsultacjach z mieszkańcami wskazały i przesłały do urzędu propozycje nowych nazw. Zgodnie z propozycjami ul. Chomki ma się zmienić na "Jadwigi Smosarskiej" a ul. Łucji Anatolak na "Nad Kanałem". Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas listopadowej sesji.

 

W związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki, po weryfikacji przez IPN i Wojewodę Warmińsko Mazurskiego Gmina Miejska Ostróda miała dokonać zmiany nazw czterech ulic. Dwie pierwsze nazwy ulic (1 Dywizji i 21 Stycznia) zmieniono podczas sesji w dniu 25 października 2017 r.

mapa: Ulice do zmiany

{gm13}
Komentarze  
# RE: Znamy propozycje nazw dla dwóch ulicTadeusz 2017-11-03 07:43
To nie będzie ulic najaśniej nam panujących Norberta Krystiana Geska i Czasława Jana Najmowicza I. A to szkoda bozasługują chłopaki jak nikt inny. Proszę o uzasadnienie uchwały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kim była Łucja AnatolakHistoryk 2017-11-04 10:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19