fbpx

25 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT

plakat
plakat
W dniach 17-18 marca 2018 r. Ostróda stanie się sportową areną zawodników Taekwon-do. Wszystko za sprawą 25 Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwon-do ZS PUT, których organizatorem jest Stowarzyszenie "Gladius" oraz Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do.

Zawody odbęda się w hali sportowej OCSiR, ul. Kościuszki 22A. W zawodach wystartuje blisko 350 osób z klubów sportowych z całej Polski.

Konkurencje / podział wiekowy:
Dzieci młodsze (roczniki do 2013 r.) - rekreacyjne konkurencje sprawnościowe.
Dzieci (roczniki 2012, 11, 10, 09) - konkurencja sprawnościowa soft-stick, techniki szybkościowe, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i dowolne.
Młodzicy (roczniki 2008, 07, 06) - walki touch-contact, techniki szybkościowe, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i dowolne.
Kadeci (roczniki 2005, 2004, 2003) - walki semi-contact, light-contact, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i dowolne.
Juniorzy (roczniki 2002, 2001, 2000) - walki semi-contact, light-contact, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i dowolne.
Seniorzy (roczniki 1999 i starsi)  - walki semi-contact, light-contact, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i dowolne.

Plan zawodów:
Sobota 17.03.2018 r.
8:30 - odprawa sędziowska
9:00 - rozpoczęcie konkurencji dzieci
11:00 - rozpoczęcie konkurencji młodzików
12:30 - oficjalne rozpoczęcie zawodów
13:00 - konkurencje młodzików kontynuacja
17:30 - planowane zakończenie konkurencji
19:00 - 21:30 - Gala z udziałem zawodników Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do i Polskiej Federacji Tang Soo Do - "WALCZYMY MAJĄC JĄ W SERCU. POLSKA NIEPODLEGŁA 1918 – 2018"

Niedziela 18.03.2018 r.
8:30 - odprawa sędziowska
9:00 - układy formalne indywidualne, drużynowe, techniki specjalne kadet, junior i senior
11:00 - rozpoczęcie konkurencji kadet, juniorów, seniorów, weteranów
20:00 - planowane zakończenie zawodów

Organizatorzy: Stowarzyszenie "Gladius" oraz Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do
Partnerzy: Urząd Miasta w Ostródzie, Urząd Gminy w Ostródzie, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin
Patroni medialni: OstrodaOnline.pl, Radio ESKA, MELO Radio, Gazeta Ostródzka, wama-sport.pl, OstrodaNews.pl

Stowarzyszeniu Gladius
Jako Stowarzyszenie Gladius możemy pochwalić się już piętnastoletnim doświadczeniem związanym z propagowaniem sportu oraz organizacją imprez sportowych. Zawody rangi mistrzostw Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do przygotowywaliśmy już dwukrotnie (w 2008 i 2011 r.) zawsze odnosząc sukces organizacyjny i medialny. Od 2009 roku do chwili obecnej zorganizowaliśmy w Ostródzie dodatkowo 9 edycji turnieju regionalnego "Gladius Cup. Ostródzki Festiwal Sztuk Walki", który po kilku edycjach przeistoczył się w Mistrzostwa Polski Północnej Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do.

Edycja Mistrzostw Polski, którą przygotowujemy w 2018 r. jest dla nas szczególna, wiąże się z obchodami 15 rocznicy działania naszego Stowarzyszenia. Jako organizator chcemy w trakcie rozgrywania zawodów w Ostródzie dodatkowo akcent sportowy połączyć z cyklem działań związanych z obchodami rocznicy 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaplanowaliśmy w związku z tym, obok zawodów dla dzieci i młodzieży, wyjątkowe wydarzenie. Będzie nim gala sportową pod hasłem „Walczymy Mając Ją w Sercu. Polska Niepodległa 1918 – 2018” na którą w sobotni wieczór zaprosimy wszystkich mieszkańców Ostródy, gości i sponsorów.

Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do
Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do jest stowarzyszeniem kultury fizycznej o zasięgu ogólnopolskim. Jego celem statutowym jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży koreańskiej sztuki walki Taekwon-do. Powstały w 1993 r. jako reprezentant na Global Taekwon–do Federation, obecnie współpracuje także z następującymi organizacjami: Tae Kwon Do International, Euro Taekwondo Federation oraz International Ch’ang Hon Taekwon – do Federation.
Więcej o Związku Sportowym PUT zapraszamy na stronę www.put.org.pl

Plakat
Plakat

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19