fbpx

Gala sportowa - "Walczymy mając Ją w sercu. Polska Niepodległa 1918 - 2018"

plakat
plakat
W sobotę 17 marca wieczorem odbędzie jest gala sportowa pod hasłem "Walczymy mając Ją w sercu. Polska Niepodległa 1918 - 2018". To gala która ma bardzo mocny akcent patriotyczny, na której młodzi ale bardzo dobrzy sportowcy (mistrzowie Polski i Europy w Taekwon-do) zaprezentują na macie swoje umiejętności. Nie będzie ringu, klatki i dużej ilości krwi. Chcemy pokazać piękno rywalizacji technicznej a nie siłowej.

W pierwszej części gali rozegrane zostaną 4 walki w formule semi-contact (czyli walki w formule przerywanej, gdzie po każdym trafieniu sędziowie przerywają akcję i przyznają punkty). Ośmiu startujących to najlepsi w tej chwili juniorzy i seniorzy, wytypowani do startu na podstawie miejsc medalowych w walkach semi-contact zdobytych w 2017 roku na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Taekwon-do. W ósemce tej znajdzie się dwóch reprezentantów Gladiusa: Jakub Dziliński i Krzesimir Kasza.

W drugiej części gali odbędzie się mecz sportowy w formule light-contact (formuła walki ciągłej, gdzie punktacja zliczana jest w trakcie trwania starcia i ogłaszana na koniec pojedynku) pomiędzy reprezentacjami Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do oraz Polskiej Federacji Tang Soo Do. Będzie to 5 pojedynków (w tym jeden kobiecy) w których wystąpią czołowi zawodnicy formuły light-contact wskazani przez trenerów kadry.

Atrakcją dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości będą występy w trakcie gali artystów z grupy Multivizual - finalistów programu "Mam talent".

O akcji "Walczymy mając Ją w Sercu. Polska Niepodległa 1918-2018"
Autorem hasła i pomysłodawcą akcji jest Marcin Dziliński. W celu uczczenia rocznicy 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do objął ww. akcją wszystkie turniej i imprezy sportowe organizowane w 2018 roku. W trakcie ich rozgrywania każdorazowo akcent rywalizacji sportowej wzbogacony jest o elementy budowania w startujących zawodnikach postawy patriotyzmu sportowego a przez to patriotyzmu narodowego.

Gala odbędzie się w hali sportowej OCSiR, ul. Kościuszki 22A, godz. 19:00 - 21:30, sobota 17 marca.

 
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19