fbpx

Pacjent uciekł z oddziału zakaźnego

Oddział zakaźny w Ostródzie
Oddział zakaźny w Ostródzie
W niedzielę 1 marca 2020 roku policjanci odebrali zgłoszenie ze szpitala w Ostródzie. Uciekł pacjent z oddziału zakaźnego. Historia kończy się dobrze, choć wcale tak nie musiało być.

W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prośbą o potwierdzenie informacji. Wysłaliśmy też pytania do szpitala.
Anna Balińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie udzieliła odpowiedzi jeszcze tego samego dnia.

W odpowiedzi na pytania pragnę poinformować, że ostródzcy policjanci nie prowadzą działań poszukiwawczych za mężczyzną, który samowolnie wyszedł ze szpitala w Ostródzie. Mężczyzna ten nie jest osobą poszukiwaną, a trafił do szpitala w niedzielę. Był pod wpływem alkoholu przez co kontakt z nim był utrudniony, a jego wypowiedzi nielogiczne. Mężczyzna został przebadany, po czym samowolnie opuścił szpital, o czym poinformowani zostali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec Braniewa wrócił do domu i przebywa pod opieką rodziny. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nieco innej odpowiedzi udzielił Jacek Dudzin, Prezes Zarządu Szpitala w Ostródzie S.A..

W związku z wydanym przez Wojewodę Pana Artura Chojeckiego zakazu udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących koronawirusa, pytania proszę kierować do Rzecznika Wojewody.

Skontaktowaliśmy się z więc z rzecznikiem. Rzecznik prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Krzysztof Guzek w rozmowie telefonicznej potwierdził nam informacje o pacjencie z Ostródy. Dodał, że pacjent trafił tam z podejrzeniem koronawirusa, jednak badania to wykluczyły. W związku z tym nie podjęto żadnych dodatkowych działań w stosunku do pacjenta.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19