fbpx

Pro Defense 2016 w EXPO Mazury

logo
logo
Pro Defense to wyjątkowe wydarzenie, łączące w sobie m.in. Targi Proobronne, Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i państw członkowskich NATO. Ponadto wszyscy odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach, szkoleniach czy prezentacjach.  To pierwsze spotkanie o takim charakterze zarówno w Polsce jak i w Europie. Odbędzie się 2-5 czerwca 2016 roku w Centrum Targowo Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie.

Pro Defense 2016 odbędzie się tuż przed zaplanowanym na lipiec 2016 roku szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) w Warszawie. Odbywający się w ramach Pro Defense Kongres Organizacji Proobronnych można uznać za swoiste preludium do Szczytu.

O Pro Defense
Wydarzenie poświęcone będzie szeroko pojętej obronie terytorialnej. Jest ono skierowane do wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, dla których ważne jest bezpieczeństwo Polski.  Głównymi adresatami są zatem  stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe. Pro Defense ma pokazać, jak liczne są tego typu formacje oraz jak ogromną rzeszę ludzi skupiają. Ideą Targów i Kongresu Organizacji Proobronnych jest również wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej.
W  swej formule wydarzenie będzie okazją do prezentacji sprzętu i wyposażenia, odpowiadającego najwyższym standardom w ramach zwalczania zagrożeń, zapobiegania ich skutkom
i niesienia pomocy ofiarom. Wystawcami na Pro Defense będą najwięksi producenci uzbrojenia, specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego
i zapewniającego bezpieczeństwo osobiste, a także z innych dziedzin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej. Dodatkowo można prezentowana będzie oferta firm związanych
z survivalem i outdoorem.

Jednym z najważniejszych elementów Pro Defense jest wspomniany Kongres Organizacji Proobronych, działających zarówno na terenie Polski, jak i w państwach NATO. Jego celem jest wypracowanie najbardziej odpowiedniego dla naszego kraju systemu obrony terytorialnej.
Częścią składową Pro Defense będą także szkolenia, konferencje, spotkania, kursy i warsztaty poświęcone działaniom obrony terytorialnej i cywilnej, a także liczne pokazy i prezentacje najnowocześniejszego sprzętu oraz wyszkolenia różnych służb.

Lokalizacja
Tak wielki rozmach Pro Defense możliwy jest dzięki strukturze  Expo Mazury.. Poszczególne składowe wydarzenia rozlokowane będą  zarówno w ogromnych halach wystawienniczych, jak również
w nowoczesnych pomieszczeniach prezentacyjnych, a także doskonale wyposażonych salach konferencyjnych. Ogromne znaczenie dla organizacji tego przedsięwzięcia ma także umiejscowienie Expo Mazury – w niewielkiej odległości znajduje się poligon, koszary, a nawet jezioro, które podczas Pro Defense stanie się sceną dla pokazów militarnych. Niebagatelną rolę odgrywa także lokalizacja obiektu – znajduje się on u zbiegu tras S7 i S16, w połowie drogi między Warszawą a Gdańskiem.

Pro Defense, jako pierwsze wydarzenie tego typu na skalę europejską, ma na celu  uświadomienie społeczeństwu, jak silnym orężem w obronie Polski jest zjednoczona i świadoma swojego istnienia obrona cywilna, działająca w oparciu o doskonałe wyposażenie i odpowiednie szkolenie.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Do wejścia na hale targowe uprawnia bilet, który można pobrać online przed imprezą przez portal http://expobilety.pl/ lub w dniu targów bezpośrednio z kasy.
Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie imprezy www.pro-defense.pl lub na oficjalnym fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook – Pro Defense.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19