fbpx

Wielki nieznany. Johann Larass i jego ogrody

Fragment parku w Dylewie
Fragment parku w Dylewie
25 stycznia zapraszamy na godz. 18:00 do czytelni w ostródzkim zamku na finisaż wystawy "Wielki nieznany. Johann Larass i jego ogrody", który odbędzie się w ramach Spotkań z Historią Bliską.

 

W programie między innymi:
- Wprowadzenie do tematyki spotkania: "Johann Larass w krajobrazie dawnych Prus Wschodnich" – dr Marta Akincza (Katedra Architektury Krajobrazu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie),
- Krótkie wystąpienia zaproszonych gości, m.in. prof. dr. hab. Krzysztofa Młynarczyka, kierownika Katedry Architektury Krajobrazu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
- Prezentacja związanej z wystawą publikacji "Ogrody Larassów. Założenia projektów dworsko-parkowych na Warmii i Mazurach",
- Dyskusja o stanie zachowania i możliwościach ochrony założeń parkowych w okolicy Ostródy.

Grota Miłości w Dylewie
Grota Miłości w Dylewie
Spotkanie organizowane jest we współpracy: Katedry Architektury Krajobrazu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Pracowni Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej działającej w strukturze Centrum Kultury w Ostródzie.

Zapraszamy.
Wstęp wolny.

plakat
plakat

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19