fbpx

Ostróda Summer Hot Days

OSHD, czyli Ostróda Summer Hot Days- imprezę wymyślili pracownicy ostródzkiego Biura Promocji Miasta jako antidotum na brak rozrywki w sezonie letnim w Ostródzie. Od sześciu lat odbywa się ona w cyklu dwutygodniowym, w dwa pierwsze weekendy sierpnia. Od roku "drugi weekend" przerodził się już w samodzielną imprezę Ostróda Reggae Festiwal.
W ciągu tego okresu na OSHD wystąpili m.in. Tadeusz Nalepa, Janusz Rewiński, Golden Life, Maanam, Lady Pank, Republika, Perfect, Brathanki, Kury i Słoma, K.A.S.A. z grupą Drums NRG i wielu, wielu innych artystów.

Największymi wydarzeniami OSHD w historii były jednak jedyny na świecie Koncert na Ścianie, podczas którego muzycy stali na scenie odwróconej o 90 st. w stosunku do poziomu ziemi oraz Koncert na Największym Bębnie Świata o średnicy 10 m.

W roku 2005 kontynuowaliśmy serię wydarzeń niezwykłych - podjelismy próbę bicia Rekordu Guinnessa w największej ilości bębniarzy wybijających jeden wspólny rytm na Koncercie 1000 Bębniarzy, przeszlismy przez Ostródę korowodem ognia podczas Festiwalu Ognia.

W 2006 roku w ramach Ostródzkich Dni Gorącego Lata odbędzie się w jeszcze bardziej rozbudowanej i efektownej formie Festiwal Ognia.
Innymi, tradycyjnymi, atrakcjami OSHD będą: Festiwal Teledysków Yach Film, impreza w stylu techno Techno in The Castle, Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle. Ponadto w ramach Gorących Dni odbywają się różnego rodzaju konkursy, występy teatrów, szczudlarzy, zawody sportowe, konkurencje niekonwencjonalne. Nie zabraknie również słynnego już Największego Bębna Świata.
Poniżej prezentujemy skrótowy opis dotychczasowych edycji imprezy:

Rok 2000
W 2000 roku odbyła się szósta edycja imprezy Ostróda Summer Hot Days. Impreza podzielona była na dwa weekendy.
Podczas pierwszego - tradycyjnego, odwiedziły nas Bractwa z całej Polski.
Główną atrakcją tych dni była nocna inscenizacja zdobycia i spalenia Zamku oraz jego podgrodzia...

Rok 2001
Główną atrakcją tych dni była nocna inscenizacja zdobycia i pacyfikacji wioski pruskiej przez Krzyżaków. Rycerze najpierw wznieśli drewnianą budowlę z bramą wjazdową do wioski oraz szereg chałup pruskich, by następnie przeprowadzić pokaz ich zdobycia i spalenia. Do szturmu na wioskę wykorzystane zostały dodatkowo specjalnie zbudowane katapulty. Turniej rycerski polegał na zmaganiach wojów w konkurencjach takich jak strzał z kuszy i z łuku oraz na specjalnych Machinach Pagińskiego...

Rok 2002
Przez trzy dni trwały pokazy walk rycerskich, turnieje rycerskie, parady rycerzy ulicami miasta.
Główną atrakcją była nocna inscenizacja zdobycia i spalenia wioski średniowiecznej. Rycerze najpierw zbudowali wioskę z drewna i słomy by następnie przeprowadzić pokaz ataku, zdobycia, spalenia i odbicia zagród.
V Zborowi Rycerskiemu Bractw Zaprzyjaźnionych towarzyszył szereg koncertów muzyki folkowej, m.in. grupa Kwartet Jorgi, Czeremszyna...

Rok 2003
Niezwykły koncert międzynarodowej grupy Drums NRG zobaczyli w Ostródzie widzowie zgromadzeni pod tamtejszym Zamkiem. Muzycy uczepieni linami do ściany zagrali porywający do tańca repertuar pieśni z Karaibów, Kamerunu, Jamajki i Bliskiego Wschodu.
Na ścianie ostródzkiej warowni zespołowi Drums NRG pomogli się zainstalować doświadczeni alpiniści, musieli również wymyślić, w jaki sposób zaczepia na linach ciężkie instrumenty, takie jak perkusja, a także nietypowe, kilkumetrowe bębny rurowe...

Rok 2004
OSHD 2004 wabiło nas kolejnym przedsięwzięciem z cyklu projektów pozornie niewykonalnych. W roku 2003 organizatorzy zawiesili muzyków na linach na pionowej ścianie ostródzkiego zamku. W tym roku postawili ich na scenie będącej jednocześnie instrumentem muzycznym. Dla uczczenia 675-lecia miasta powstał w Ostródzie bowiem NAJWIĘKSZY BĘBEN ŚWIATA. Instrument o średnicy 10 m, ważący ponad 3 tony, który posłużył jednocześnie jako scena dla grających na nim muzyków...

www.oshd.ostroda.pl
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19