7 lutego w klubie ZIP na ostródzkim zamku wystąpiła legenda polskiego blues-rocka zespół Kasa Chorych. Zespół powstał w Białymstoku w 1975 roku. Na koncert legendy Bluesa przybyło sporo fanów zarówno z Ostródy jak i z okolic naszego miasta.Jako support wystąpił ostródzki zespół The Wheeler's Band z nowym wokalistą Marcinem Borkowskim, który swoim głosem porwał do zabawy wszystkich gości.
W poniedziałek 19 maja testowano wyciąg. Dwie osoby, jedna na nartach wodnych, druga na wakeboardzie wykonały kilka okrążeń toru, aby sprawdzić działanie całego mechanizmu. Testy przebiegły pomyślnie. Jeździe testowej na desce przyglądało się wielu spacerowiczów. Nowy pomosty jest już niemal na ukończeniu, pozostały jedynie prace wykończeniowe. Uroczyste otwarcie sezonu odbędzie się 5 lipca.
Czwartek, 18 czerwca 2009, godz. 8:20. Pod zamek i na parking od strony Placu Tysiąclecia podjeżdżają wozy strażackie. Strażacy wyjmują i rozwijają węże, następnie w pośpiechu podłączają do pomp. Już po kilku minutach na dach zamku podawany jest silny strumień wody. Na dziedziniec strażacy wynoszą poszkodowanego i udzielają mu pierwszej pomocy. Na szczęście to tylko ćwiczenia. Strażacy po raz kolejny doskonalą swoje umiejętności, tym razem ćwiczenia odbyły się na zamku w Ostródzie.
Kiedy rozmawiałem z Piterem kilka dni przed koncertem, wyczułem w jego słowach pewne obawy, co do tego, czy nowy skład i nowa muzyka zostaną dobrze przyjęte. To, co usłyszałem i zobaczyłem w sobotę potwierdziło, że obawy były całkowicie bezzasadne. Świetny koncert i doskonała zabawa.
W sobotę 28 sierpnia na jeziorze Drwęckim odbyły się XVIII Regaty o Puchar Prezesa Morlin. W regatach startowało 25 załóg. Organizatorem regat był Klub Żeglarski Ostróda.