infografika

Rekordowy 32 Finał WOŚP w Ostródzie.

Ostródo - jesteś wielka !!! Mamy to !!! W tym roku w Ostródzie padł kolejny rekord. Dokładnie 159.082,75 zł (a więc więcej o ponad 30.000 zł od rekordowego wyniku z 2023 r.) udało się zebrać w Ostródzie podczas 32 Finału WOŚP.

32 Finał WOŚP w Ostródzie

32 Finał WOŚP w Ostródzie

Koncerty zespołów (m.in. Dubska, Sztof, Szkutnicy Dźwięków, the Beat Rootz ), I Rodzinny Bieg WOŚP i VI Kąpiel Morsów, Drift Taxi, Mecz WOŚP, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, ponad 100 wolontariuszy, to tylko jedne z licznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

ilustracja do materiału, organizacja ruchu.

Zmiana organizacji ruchu (Drwęcka- Grunwaldzka- Kopernika)

23 grudnia 2023 roku nastąpi zmiana organizacja ruchu na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Drwęcka- Grunwaldzka- Kopernika.

Artur Gromko, nowy Zastępca Burmistrza Ostródy (foto: FB/Miasto Ostróda)

Nowy zastępca burmistrza

Pan Artur Gromko z dniem 1 czerwca rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Ostródzie na stanowisku Zastępcy Burmistrza Ostródy. Tym samym w urzędzie jest już dwóch zastępców burmistrza.

ilustracja do materiału

Ruszają remontu dróg w Ostródzie

Z początkiem czerwca br. na terenie Ostródy rozpoczną się prace budowlane związane z budową rond - na przecięciu ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej oraz na przecięciu ulic Grunwaldzkiej, Drwęckiej, Kopernika i I Dywizji. Prowadzone prace będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

31 Finał WOŚP w Ostródzie

31 Finał WOŚP w Ostródzie

Koncerty zespołów (m.in. TABU, Natalia Sikora), kąpiel morsów, Drift Taxi, Rodzinny Dzień na lodowisku, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Zenon Kastrau nowym zastępcą burmistrza, foto: UM Ostróda

Zenon Kastrau nowym zastępcą burmistrza

O powołaniu drugiego zastępcy burmistrza informowałem za pośrednictwem mediów społecznościowych 5 grudnia. Jednak dopiero 19 grudnia otrzymałem od Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka odpowiedzi na pytania wysłane 6 grudnia. Tradycyjnie pytałem o zakres obowiązków i wynagrodzenie nowego zastępcy.

S5 Ornowo – Wirwajdy k. Ostródy oddane do ruchu, foto: Budimex S.A.

S5 Ornowo – Wirwajdy k. Ostródy oddane do ruchu pięć miesięcy przed terminem

Budimex zakończył budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 dla Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Oddział w Gdańsku.

Piotr Kowal, zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda

Odchodzi kolejny człowiek burmistrza

Po blisko roku urzędowania zastępca burmistrza Piotr Kowal sam złożył wypowiedzenie. To kolejna osoba z listy "ludzi burmistrza", która odchodzi na własne życzenie.

ilustracja do materiału, foto: Urząd Miejski w Ostródzie - Paweł Jaworski

Rozwiązanie wypracowane, czas na realizację

We wtorek 18 października o godz. 16:00 rozpoczęło się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie zagospodarowania Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego, w tym miejsc parkingowych. Przejezdność na Placu Tysiąclecia pozostanie utrzymana, ale dojdzie do kilku zmian.