Artur Gromko, nowy Zastępca Burmistrza Ostródy (foto: FB/Miasto Ostróda)

Nowy zastępca burmistrza

Pan Artur Gromko z dniem 1 czerwca rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Ostródzie na stanowisku Zastępcy Burmistrza Ostródy. Tym samym w urzędzie jest już dwóch zastępców burmistrza.

ilustracja do materiału

Ruszają remontu dróg w Ostródzie

Z początkiem czerwca br. na terenie Ostródy rozpoczną się prace budowlane związane z budową rond - na przecięciu ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej oraz na przecięciu ulic Grunwaldzkiej, Drwęckiej, Kopernika i I Dywizji. Prowadzone prace będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

31 Finał WOŚP w Ostródzie

31 Finał WOŚP w Ostródzie

Koncerty zespołów (m.in. TABU, Natalia Sikora), kąpiel morsów, Drift Taxi, Rodzinny Dzień na lodowisku, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Zenon Kastrau nowym zastępcą burmistrza, foto: UM Ostróda

Zenon Kastrau nowym zastępcą burmistrza

O powołaniu drugiego zastępcy burmistrza informowałem za pośrednictwem mediów społecznościowych 5 grudnia. Jednak dopiero 19 grudnia otrzymałem od Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka odpowiedzi na pytania wysłane 6 grudnia. Tradycyjnie pytałem o zakres obowiązków i wynagrodzenie nowego zastępcy.

S5 Ornowo – Wirwajdy k. Ostródy oddane do ruchu, foto: Budimex S.A.

S5 Ornowo – Wirwajdy k. Ostródy oddane do ruchu pięć miesięcy przed terminem

Budimex zakończył budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 dla Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Oddział w Gdańsku.

Piotr Kowal, zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda

Odchodzi kolejny człowiek burmistrza

Po blisko roku urzędowania zastępca burmistrza Piotr Kowal sam złożył wypowiedzenie. To kolejna osoba z listy "ludzi burmistrza", która odchodzi na własne życzenie.

ilustracja do materiału, foto: Urząd Miejski w Ostródzie - Paweł Jaworski

Rozwiązanie wypracowane, czas na realizację

We wtorek 18 października o godz. 16:00 rozpoczęło się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie zagospodarowania Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego, w tym miejsc parkingowych. Przejezdność na Placu Tysiąclecia pozostanie utrzymana, ale dojdzie do kilku zmian.

pieniądze, ilustracja do materiału

Podwyżki i nagrody w Urzędzie Miejskim w Ostródzie, styczeń-lipiec 2022

Zgodnie z zapowiedzią publikuję szczegółowe informacje o podwyżkach i nagrodach od stycznia do lipca 2022 roku. Zestawienie dotyczy miejskich urzędników.

ilustracja - brak przejazdu dla rowerów

Rowerzyści w Ostródzie lekko nie mają

Wszechobecna kostka brukowa, mała liczba dróg rowerowych, pourywane odcinki. Nie brakuje też złego oznakowania dróg rowerowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie postanowił "naprawić" braki oznakowania.

Plac Tysiąclecia bez samochodów

Dobry pomysł, fatalne wykonanie

Dawno już nie było w Ostródzie takich skrajnych emocji, jak za sprawą wprowadzenia zakazu ruchu na Placu Tysiąclecia. Sam pomysł przetestowania jakiegoś wariantu zmiany sposobu komunikacji jest dobry. Co więcej, powinno się takie testy wprowadzać również w innych częściach miasta. Niestety tym razem pomysłodawca już na starcie wylał dziecko z kąpielą.