We wtorek 3 maja z okazji święta 3 maja w Ostródzie odbyła się uroczysta msza. Po jej zakończeniu kolumna złożona z przedstawicieli samorządów, kombatantów, delegacji szkół, zakładów pracy i służb mundurowych przemaszerowała spod kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Tradycyjnie kolumnę prowadziła orkiestra miejska.
Wyjątkowe widowisko. Tak w dwóch słowach można określić sobotni występ Chóru Aleksandrowa. Światowej sławy zespół wystąpił w ostródzkim amfiteatrze w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Mimo wysokiej jak na Ostródzkie warunki ceny (130zł) i nie najlepszej pogody występ obejrzało blisko 2000 osób.
W sobotę 19 marca w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego z Okazji 10-lecia Klubu FOCUS o Puchar Burmistrza Ostródy Grand Prix Polski Senior Ekstraklasa FTS. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
W sobotę 8 listopada odbyła się kolejna edycja festiwalu Ostrock. Klub Młyńskie Koło zaczął się zapełniać o godz. 18. Na początku z lekkim opóźnieniem wystąpiło pięć kapel, które brały udział w konkursie. Po kilku kawałkach przed sceną było już ciasno.
Biwak wojsk Napoleona – Zamek, 1 kwietnia 2006