Wtorek, 24 lipca 2007r. roku godz. 14.30. Z nieba leje rzęsisty deszcz, który w niedługim czasie przeradza się w ulewę. Nad Ostródą przechodzi gwałtowna burza. Jezdnia przy rógu ulicy 11-stego Listopada i Seweryna Pieniężnego w Ostródzie powoli zapełnia się deszczowa wodą.
W piątek 16 maja na placu apelowy przy jednostce straży pożarnej w Ostródzie odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Strażaka. W akademii wzięli udział przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, duchowieństwa oraz przedstawiciele firm wspierających jednostkę Straży Pożarnej w Ostródzie. Podczas akademii odbyło się także przekazanie średniego samochodu ratownictwa wodno – nurkowego Specjalistycznej Grupie Wodno –Nurkowej „OSTRÓDA”.
Sokół Ostróda po raz kolejny przegrywa ważny mecz. Sokół nie poradził sobie w środowe popołudnie z Płomieniem Ełk, mimo prowadzenia 1:0.
W niedzielę 13 czerwca 2010 r. na hali OCSIR w Ostródzie odbyła się Przedszkolna Olimpiada Taneczna. Była to już dziewiąta edycja imprezy, której organizatorem jest Szkoła Tańca Caro. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tej imprezy.