Bezmyślna kradzież

Złodzei ujęli pracownicy pogotowiaWe wtorek krótko po godzinie 14:00 młody mężczyzna okradł zaparkowaną pod szpitalem karetkę pogotowia ratunkowego.
Zgodnie z informacjami pracowników pogotowia, karetkę chwilę wcześniej podstawiono, więc najprawdopodobniej sprawca obserwował pojazd. Kierowca wyszedł na chwilę z samochodu i w tym samym momencie złodziej zabrał z niego radiostację oraz torbę lekarską, w której znajdował się aparat do mierzenia ciśnienia, pieczątki i dokumenty. Przez nieuwagę i pośpiech, złodziej włączył światła awaryjne samochodu, dzięki czemu pracownicy dyspozytorni zauważyli przez okno, że stało się coś niepokojącego. Wychodząc na zewnątrz, zobaczyli uciekającego mężczyznę. W pogoń za nim rzuciły się cztery osoby.
Dzięki pościgowi pracowników pogotowia oraz natychmiastowej reakcji policji, złodzieja złapano. Odzyskano również skradzione przedmioty. Sprawcą okazał się mieszkaniec Ostródy, Jan Cz. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma we krwi 1,7 promila alkoholu.
Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ostródzie zastosował wobec Jana Cz. areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca.