fbpx

Kolejna edycja akcji: Masz głos, masz wybór

Logo akcji: Masz głos, masz wybór.
Logo akcji: Masz głos, masz wybór.
Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji „Masz głos, masz wybór”. Zapraszamy zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne. Nabór do 28 lutego 2009.


Do czego dążymy?

Poprzez akcję „Masz głos, masz wybór” chcemy zwracać uwagę mieszkańców na działalność samorządu terytorialnego, przypominać jakie są jego kompetencje, a także pokazywać obywatelom jak mogą wpływać na władze lokalne i na to, co dzieje się w ich miejscowościach.

Co osiągnęliśmy do tej pory?

W ciągu minionych trzech lat w ramach akcji „Masz głos, masz wybór” odbyły się w całej Polsce setki debat na temat lokalnych problemów. Brali w nich udział mieszkańcy polskich miast oraz przedstawiciele władz – wójtowie, burmistrzowie i prezydenci. Działania uczestników akcji przyniosły realne zmiany:

Jedno jest pewne. Zmniejszył się odsetek osób przychodzących do nas i twierdzących, że byli u radnych i radni nic nie załatwili. - mówi Mariusz Sieraczkiewicz ze Stowarzyszenia Obywateli Projekt Włocławek.

Mariusz Brunka, Fundacja im. Marcina Fuhrmanna, Chojnice: Władza po raz pierwszy mogła się zorientować, że (…) zobowiązując się do czegoś, może być zmuszona, aby pisemnie to potwierdzić, ustalić wręcz terminy. Myślę, że to zaowocowało – część postulatów już została zrealizowana.

W Radzyminie, Radomiu czy Dąbrowie Górniczej od 2007 roku na debaty na temat lokalnych problemów regularnie przychodzi od stu do trzystu osób. W wielkopolskim Lubaszu dzięki akcji powstała młodzieżowa grupa inicjatywna, której udało się porozumieć z samorządem. Dzięki jej aktywności, w miejscowości powstanie skate park. We Wrocławiu, aby zwrócić uwagę władz na problemy komunikacyjne miasta i pokazać jedną z możliwości ich rozwiązania, uczestnicy akcji zorganizowali otwartą przejażdżkę pociągiem po torach miasta.

Opisy ciekawych inicjatyw z ubiegłych lat dostępne są pod adresem: http://www.maszglos.pl/dobre_praktyki.php .

Zobacz film, w którym uczestnicy akcji „Masz głos, masz wybór” opowiadają o swoich dokonaniach: http://www.youtube.com/watch?v=OEUqniFAUWk .

Co proponujemy w tym roku?

Zadaniem uczestników akcji będzie zorganizowanie i podjęcie działań  zmierzających do rozwiązania przez miejscowe władze zdiagnozowanego wcześniej, lokalnego problemu, przy jednoczesnym zaangażowaniu jak największej liczby mieszkańców gminy.

Jeśli interesujesz się sprawami lokalnymi, chcesz wpływać na decyzje dotyczące rozwiązania konkretnego problemu występującego w twojej miejscowości i zaangażować innych do wspólnych działań, zapraszamy Cię do udziału w naszej akcji.

Zarejestruj się już teraz na www.maszglos.pl .
O mikrogranty na działania można ubiegać się do 28 lutego 2009.

Informacji o akcji udzielają także:
Marek Solon-Lipiński z Fundacji im. Stefana Batorego (tel.: 022 536 02 49, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), oraz
Karolina Błachnio ze Stowarzyszenia Szkoła Liderów (tel.: 022 556 82 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

informacja organizatora
Komentarze  
# TytułNazwa 2009-02-08 12:06
"Jedno jest pewne. Zmniejszył się odsetek osób przychodzących do nas i twierdzących, że byli u radnych i radni nic nie załatwili. - mówi Mariusz Sieraczkiewicz ze Stowarzyszenia Obywateli Projekt Włocławek."
- Wypowiedź KURIOZALNA. Nie dość, że bez sensu (z ilu procent do ilu mogło się zmniejszyć? Rok temu pszyszła 1 osoba, teraz nikt - w ogóle, tak sobie przyszła), to zupełnie dyskwalifikująca (to trzeba coś załatwiać? - jeśli tak, to robi się to inaczej).
No cóż, akcję (udaną) na koniec podsumuje Starosta!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jakiż ten człowieczek choryjakiż ten człowieczek chory 2009-02-08 16:14
jakiż ten człowieczek chory - wszystko kojarzy mu się ze starostą - niedługo do puszki piwa, do ktorej często zagląda będzie miał pretensje "bo coś tam coś tam panie starosta, oddaj piżamę lub coś w tym stylu"
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19