fbpx

Umowy na kompleks sportowy podpisane

nowy_stadion_IMG_1115.JPGMarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz zastępca burmistrza Olgierd Dąbrowski podpisali umowę o współfinansowaniu budowy kompleksu sportowego, który ma być wizytówka regionu i jednocześnie ma być szansą Ostródy w wyścigu o przyznanie statusu miejsca pobytowego na Euro 2012. Budowa stadionu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Całkowity koszt to blisko 40 milionów złotych, z czego miasto otrzyma dofinansowanie z zewnątrz w blisko 70%. Jak podkreślił Marszałek Protas to ogromna szansa dla rozwoju turystyki nie tylko w Ostródzie, ale i w regionie.
nowy_stadion_IMG_1077.JPGNa początku spotkania zastępca burmistrza Olgierd Dąbrowski przypomniał, że nie byłoby dziś mowy o stadionie gdyby nie zaangażowanie burmistrza Jana Nosowicza, który ze względów zdrowotnych nie może brać udziału w dzisiejszym wydarzeniu. Podkreślił również, iż szansa Ostródy na Euro 2012 wzrosła dzięki inwestorowi prywatnemu firmie OPB, która wybudowała już i będzie budować kolejne hotele spełniające wysokie wymogi narzucone przez organizację UEFA. Burmistrz mówiąc o szansach Ostródy wspomniał o lotnisku w Szymanach. Ewentualny poślizg z przygotowaniem lotniska na Euro 2012 nie wyklucza Ostródy. Jak mówił burmistrz jest oficjalne potwierdzenie, że Ostróda będzie mogła być obsługiwana przez lotnisko w Gdańsku lub awaryjnie przez lotnisko wojskowe pod Malborkiem.
nowy_stadion_IMG_1100.JPGMarszałek Jacek Protas gratulował władzom Ostródy za zaangażowania i umiejętności zabiegania o jak najwyższą pozycję w procesie uzyskania statusu miejsca pobytowego. Marszałek powiedział, iż wierzy że nowy stadion będzie dobrze służył Ostródzie nie tylko podczas Euro 2012. Podczas spotkania burmistrz Olgierd Dąbrowski przedstawił prezentację Ostródy w kontekście przygotowań do Euro. Zebrani goście zobaczyli plany nowego stadionu, dodatkowych obiektów, które znajdą się nowy_stadion_IMG_1109.JPGwokół stadionu oraz nowych hoteli. Burmistrz przedstawił również już istniejące atrakcje turystyczne, które mają służyć kibicom, turystom, którzy przybędą na Euro właśnie do Ostródy. Jako jedną z nich wymienił budowę Amfiteatru. Po prezentacji Marszałek i burmistrz podpisali umowę. Na koniec marszałek otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę z napisem Ostróda Euro 2012.

 nowy_stadion_IMG_1129.JPG  nowy_stadion_IMG_1136.JPG


Kompleks sportowo-rekreacyjny
nowy_stadion_wiz1m.jpgKompleks zostanie usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. To miejsce zapewni ekipie piłkarskiej gości intymność i bezpieczeństwo. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. Jego najważniejszą, centralną częścią będzie stadion piłkarski. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami PZPN oraz przepisami FIFA, nowy_stadion_wiz3m.jpgokreślającymi standardy centrów pobytowych Euro 2012. Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, która, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych. nowy_stadion_wiz4m.jpgObok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę lot_balonem_img_9864.jpgskateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.
Cały kompleks ma kosztować ok. 39 mln. zł, a ukończenie jego budowy przewidziane jest w 2011 roku.

Zaplecze hotelowe
nowy_stadion_holiday_park9.jpgPrywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym lot_balonem_img_9904.jpgna ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.
Wszystkie wymienione hotele zapewnią łącznie ok. 800 luksusowych miejsc noclegowych, spełniających wszystkie surowe wymagania UEFA. Pozwolą one zapewnić komfort goszczącym piłkarzom oraz towarzyszącym im działaczom, sponsorom i dziennikarzom, a także kibicom.


Zobacz również:
Przygotowania do Euro 2012 w Ostródzie trwają
Ostróda bliżej Euro 2012
Centra Pobytowe Euro 2012 - Ostróda w kolejnym etapie
Komentarze  
# .xyz 2009-11-02 12:33
Marszałek wieŻy???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# .xyz 2009-11-02 14:00
"WieŻy" poprawiono, to może jeszcze sprawdźcie czy to wymogi FIFA czy UEFA:-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19