Samorządy po targach

Od lewej: Jerzy Wiktorowicz- Przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Wasilewski- Burmistrz Ostródy, Bartosz Teliczan- Rycerz Bractwa Rycerzy Gwiazdy Zarannej Ostródzkiego Zamku i Jan Antochowski- Starosta Ostródzki.W dniach 3-7 marca, połączone siły miasta i powiatu ostródzkiego oraz miasta i powiatu iławskiego uczestniczyły w targach turystycznych ITB w Berlinie. Samorządy prezentowały się na wspólnym stoisku pod nazwą "Mazury Zachodnie - Pojezierze Ostródzko-Iławskie".
Berlińskie targi odwiedzili starostowie i burmistrzowie poszczególnych samorządów. Z programem artystycznym wystąpiło także Bractwo Rycerzy Gwiazdy Zarannej ostródzkiego zamku oraz orkiestra miejska z Iławy. Odbyła się też degustacja potraw, zaserwowana przez dworek mazurski oraz hotel Anders.
Na stoisku zaprezentowano także specjalnie przygotowane foldery prezentujące walory pojezierza ostródzko-iławskiego oraz prezentacje poszczególnych firm związanych z turystyką z terenu miast powiatu ostródzkiego i iławskiego. Na ekranie telebimu zaprezentowana została również prezentacja multimedialna walorów turystycznych obu samorządów.
Targi ITB w Berlinie, to największa na świecie impreza targowa z dziedziny turystyki. W kilku halach prezentują się wystawcy z całego świata.