I Turniej siatkówki plażowej z cyklu "LATO 2001"

W pierwszym turnieju z cyklu "LATO 2001" organizowanym przez CKiS Agencję Sportu wystartowało 16 par - 15 par ostródzkich i ubiegłoroczni zwycięzcy cyklu "LATO 2001" bracia Krzysztof i Piotr Rząca.
Grano systemem "brazylijskim" do dwóch przegranych meczów - 1 set do 21 pkt. Największą niespodziankę sprawiła ostródzka para: Krzysztof Chajewski i Krystian Młynarkiewicz, która zajęła trzecie miejsce w trunieju pokonując w decydującym o trzecim miejscu spotkaniu duet: Jakub Teliczan, Łukasz Jusis 21 : 15.
Ozdobą turnieju był mecz finałowy ( rozgrywany do dwóch wygranych setów ) pomiędzy faworytami - braćmi Rząca a najbardziej utytuowaną parą z Ostródy - Piotr Jaworski, Zbigniew Wawrowski.
Pierwszego seta wygrali "Iławianie" 21 : 19.
Trzeci set był popisem braci Rząca, którzy wygrali go 15 : 10 i cały mecz 2 : 1 w setach. Kolejność par po pierwszym turnieju:
1. Piotr Rząca, Krzysztof Rząca po 25 pkt.
2. Piotr Jaworski, Zbigniew Wawrowski po 25 pkt.
3. Krystian Młynarkiewicz, Krzysztof Chajewski po 18 pkt.
4. Jakub Teliczan, Łukasz Jusis po 25 pkt.
Sponsorami cyklu "LATO 2001" są firmy "JAWOR", "JASAM" I "KROS".
Następny turniej z cyklu "LATO 2001" odbędzie się w najbliższą sobotę 7 lipca o godzinie 10,00 na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino.
W ramach "Dni Ostródy" w niedzielę, 8 lipca o godz. 10,00 zapraszamy pary mieszane na Turniej siatkówki plażowej mikstów - plaża miejska.