Biegi na orientację. Pieniędzy wystarczy do września

Trwa sezon sportowy biegów na orientację. Zawodnicy Orkana Logistyka wzięli dotychczas udział z powodzeniem, w kilku bardzo ważnych imprezach. Ostródzcy biegacze na orientację już w kwietniu rozpoczęli swoją medalową passę. Startując w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, wywalczyli dwa srebrne krążki.
Marcin Załęski był drugi w kategorii juniorów, a Bogdan Lech trzeci w kategorii weteranów M - 35/40. Ponadto Paweł Tarasiuk - junior zajął wysokie VII miejsce. Kierownik sekcji B n O Jan Szepelag już następnego dnia po tym sukcesie, bo 09 kwietnia 2001 r. złożył na ręce władz Ostródy wniosek o przyznanie stosownych nagród. Lecz niestety, do dnia dzisiejszego, na wniosek nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Po raz kolejny przekonałem się, że uprawiamy niesłuszną dyscyplinę sportu - tak skwitował brak jakiejkolwiek reakcji włodarzy naszego pięknego miasta Jan Szepelak.
Paweł Tadejewski startował z powodzeniem w dużej prestiżowej imprezie o Puchar Wawelu Kraków, która odbyła się w Giżycku. Były to zawody w obsadzie międzynarodowej, a startowali w niej reprezentanci 11 państw. Paweł wygrał ją bezapelacyjnie, osiągając 11 min. przewagi nad drugim na mecie rywalu. Dzięki temu w przyszłym roku 21 letni ostródzianin wystartuje w Mistrzostwach Polski w kategorii elity. Przy okazji wywalczył on pierwszą klasę sportową. Przed zawodnikami sekcji kolejne wyzwania. Już niedługo najmłodsi wystartują w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wezmą: Przemysław Prokopiuk, Bartłomiej Prokopiuk, Dawid Kasprzycki, Mateusz Grzybicki, Zbigniew Cybula, Paweł Rólka. Są to młodzi zawodnicy z trzyletnim stażem. Trener Szepelak liczy na jeden z medali w biegu sztafetowym oraz na dwa punktowane miejsca Przemka Prokopiuka i Dawida Kasprzyckiego w biegu indywidualnym. Sekcja obecnie przebywa na obozie kondycyjnym w Skwierzynie. Mistrzostwa zaś odbędą się w Pile, początek 21 lipca.
- Bardzo liczę na dobre wyniki juniorów w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 15-17 września w okolicach Choszczna - kontynuuje trener, kierownik sekcji biegów na orientację UKS Orkan Szepelak. - Wystąpi tam nieliczna, ale bardzo mocna reprezentacja ostródzkiego klubu: Marcin Załęski, Paweł Tarasiuk oraz w sztafecie Przemysław Prokopiuk. Liczę tu przynajmniej na jeden z medali. Na tych imprezach, niestety, zakończymy tegoroczny sezon sportowy, gdyż w tym momencie skończą się nasze możliwości finansowe.