Zagraniczne wojaże UKS Shizoku

W Dalfsen, w Holandii, odbył się z udziałem UKS Shizoku Ostróda Międzynarodowy Turniej w Judo "Multination Champions Hips", traktowany jako Mistrzostwa Europy federacji IBF (International Budo Federation)
W zawodach tych jak co roku na zaproszenie organizatorów wzięła udział liczna reprezentacja Polski, w skład której weszli przedstawiciele następujących klubów: UKS Shizoku Ostróda, UMKS Victoria Olsztyn, WAT Warszawa, Tomita Elbląg, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański. Młodzi reprezentanci Polski wypadli w tej imprezie bardzo dobrze wywalczając indywidualnie 33 medale, w tym 24 złote, 7 srebrnych i dwa brązowe, zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Ostródzka młodzież pod wodzą trenera Włodzimierza Narewskiego zdobyła 10 medali, w tym osiem złotych. Ze złotem z dalekiej Holandii powrócili: Paulina Narewska, Sylwia Wawryła, Emilia Kuchta, Bożena Piątek, Paulina Górecka, Monika Flisińska, Kamil Dmytryszyn, Marek Ślusarz. Srebrne medale przywieźli: Monika Kamińska i Dominik Narewski. Ponadto Renata Tańska była V, a Anna Szumna VII.
Po zakończeniu zawodów w nagrodę tradycyjnie cała reprezentacja pojechała do Wesołego Miasteczka, do Szlangharen, gdzie spędziła cały dzień korzystając z wielu niesamowitych atrakcji. Zawodnicy i trener serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do ich wyjazdu na zawody do Holandii.
Z ostatniej chwili...
W Płocku odbył się w miniony weekend II Festiwal Judo. Wystartowała w nim 12 osobowa reprezentacja ostródzkiego UKS Shizoku. Wzięło w nim udział 180 zawodników i zawodniczek z 9 klubów. Ekipa ostródzka wypadła bardzo dobrze, gdyż wszyscy jej uczestnicy wrócili z medalami. Złote medale zdobyli: Paulina Górecka, Monika Flisińska, Anna Szumna (wszystkie dziewczęta z Szyldaka), oraz Anna Rymarska. Ze srebrem wróciły: Renata Tańska i Magda Mickiewicz z Szyldaka. Brązowe medale wywalczyli: Małgorzata Fafińska (z Szyldaka), Paulina Narewska, Robert Dworowski, Tomasz Zawalich, Dominik Narewski i Rafał Wójcik.
Ze względu na nieporozumienie ze strony organizatorów do Płocka nie pojechała spora grupa zawodniczek i zawodników, która miała szanse, by powalczyć o pozycje medalowe. Mimo tak dobrego występu indywidualnego z powodu szczupłej reprezentacji drużyna Shizoku Ostróda w klasyfikacji drużynowej zajęła dopiero IV miejsce.