fbpx

Czekają nas zmiany rozkładów i biletów.

autobus
autobus
Podczas dzisiejszego spotkania Rady Osiedla Drwęckiego usłyszeliśmy o propozycji nowych rozkładów jazdy i nowych biletach. Sprawę przedstawił Kierownik Komunikacji Miejskiej Jarosław Barczuk.

Organizatorem transportu jest samorząd miejski, operatorem jest Żegluga Ostródzko- Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie. Zgodnie z podpisaną umową rocznie operator na terenie miasta może przejechać 400 000 km - wyjaśnił Jarosław Barczuk.

W związku z propozycjami zgłoszonymi przez mieszkańców Osiedla Drwęckiego i przekazanymi przez Radę Osiedla Drwęckiego operator przygotował propozycję zmian w rozkładzie dla linii 6 i 9. Jak się dowiedzieliśmy zwiększyłyby one w skali roku trasę o około 12 tys. km. Urząd Miejski w Ostródzie na obecną chwilę nie podjął żadnej decyzji o zwiększeniu limitu kilometrów. Niestety biorąc pod uwagę konieczne tymczasowe zmiany w czasie i trasach autobusów w związku z budową wiaduktu, biorąc też pod uwagę limit wynikający z umowy z samorządem, nie będzie możliwe na tym etapie wdrożenie wszystkich zgłoszonych propozycji. Nie mniej jednak pewnie zmiany zostały dokonane.

Żegluga przygotowuje się do wprowadzenia większej zmiany w kursowaniu autobusów. Jednym z proponowanych docelowych rozwiązań jest przeniesienie pętli z ulicy Słowackiego na nową pętlę przy dworcu PKP (ul. 11 listopada). Ma to ułatwić przesiadanie się między poszczególnymi trasami.

Kolejną zmianą, jaką zapowiada Żegluga jest zmiana typu biletów. Dotychczasowy bilet jednorazowy ma być zmieniony na bilet czasowy. Na terenie miasta ma to być bilet 45 minutowy, poza miastem 60 minutowy. Ceny mają wyglądać odpowiednio 2,40zł (obecnie 2,30zł) i 4zł (obecnie 3,40zł).

Bilet miesięczny na terenie miasta również ma być zmieniony. Zmieni się nie tylko cena z 75zł na 69zł. Nowy bilet miesięczny umożliwi poruszanie się dowolnym autobusem na terenie miasta. Nie będzie już tras. Nie usłyszeliśmy nić na temat biletu miesięcznego poza terenem miejskim.

Niestety planowana na 26 lutego 2018 roku zmiana rozkładów i wprowadzenie nowych biletów najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku. Burmistrz zapowiedział dziś, że najbliższa sesja odbędzie się dopiero 20 marca 2018 roku.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19