Coś drgnęło w sprawie kładki

kładkaMamy dla was świetną wiadomość. Jest postęp w sprawie kładki nad torami. Urząd stanął na wysokości zadania i udzielił odpowiedzi.

Przypomnijmy, 11 marca opisaliśmy i pokazaliśmy, jak wygląda kładka nad torami. Tego samego dnia wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Miejskiego w Ostródzie i do PKP. Niestety ta druga instytucja do dnia dzisiejszego nie udzieliła nam żadnej odpowiedzi, choć pytania zostały wysłane dwukrotnie.

Na szczęście urząd stanął na wysokości zadania. Choć pojawiły się problemy z odpowiedzą i po 20 dniach trzeba było wysłać ponaglenie, to ostatecznie odpowiedź dotarła po miesiącu. Można to uznać za pewien sukces, bo przecież urzędników zmusić do odpowiedzi nikt nie może, a 30 dni od wysłania zapytania szybko upłynęło.

W przesłanej odpowiedzi czytamy:

W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące stanu technicznego kładki nad torami informuję, że opinia o stanie technicznym kładki dla pieszych była wykonana w 1999r. Na podstawie w/w opinii opracowano projekt budowlany remontu kładki wraz z kosztorysem inwestorskim. Prace remontowe nie zostały jednak wykonane.

Obecnie decyzja o ewentualnym zamknięciu kładki zostanie podjęta po wykonaniu oceny technicznej stanu obiektu.

Zatem wiemy, że nadal nic nie wiemy i nie znamy żadnych konkretnych terminów.