ilustracja do materiału - baner WOŚP

30 Finał WOŚP w Ostródzie

Koncerty zespołów (m.in. Jeden Osiem L), Strefa Sportowa WOŚP, kąpiel morsów, Moto Show AMK Drwęca, gry planszowe i warsztaty rękodzieła, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie. Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku zbieramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Ostródzki sztab mieści się przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ostródzie, a finał odbędzie się 30 stycznia w Centrum Użyteczności Publicznej, hali OCSiR i plaży w Kajkowie. Instytucjonalnie wsparcia finansowego sztabowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostródzie, a organizacyjnego Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury.

W dniu finału od godz. 8.00 do 22.00 można będzie skorzystać z wejścia indywidualnego na basen Aqua Ostróda w cenie biletów ulgowych, natomiast w sobotę i w niedzielę będzie można wejść za darmo do Muzeum. Wcześniej przez cały tydzień będzie możliwość zwrócenia zaległej książki w Bibliotece Miejskiej Publicznej (anulowanie opłaty administracyjnej za przetrzymanie i koszty upomnień). Wszystko w zamian za datek na WOŚP.

W godzinach 10.00 i 13.00 będziemy mogli odbyć Spacer z Przewodnikiem śladem Tajemnic starej Ostródy. Start przy CUPie. Z kolei o godz. 12.00 przy hali OCSiR rozpocznie się impreza Motoshow AMK Drwęca, na której będzie można obejrzeć motory, gokarty oraz pokazy driftu. Natomiast na hali odbywać się będą gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych z animatorami oraz turniej tenisa stołowego i szachowy.
Pokazową kąpiel o godz. 12.00 na plaży w Kajkowie zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie. O godz. 13.00 w amfiteatrze koncert muzyki filmowej - Przebudzenie mocy – zaprezentuje nam Koncertowa Orkiestra Dęta I i ii stopnia w Olsztynie.
Od godz. 15.00 na scenie na placu przed Centrum Użyteczności Publicznej odbywać się będą koncerty zespołów: BFD& Muody Gieka (hip hop), White Hag (rock), Szwindel (ska), Fajrant (punk) oraz gwiazdy tegorocznego finału, hiphopowego Jeden Osiem L. Również od 15.00 w budynku CUP będzie można pograć w gry planszowe ze Stowarzyszeniem GryWam, nauczyć się wyrobu rękodzieła na warsztatach Stowarzyszenia Ars et Liber oraz zbadać poziom cukru i ciśnienia z ostródzkimi Amazonkami. Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fire show.

Na portalu Allegro wystawionych jest ponad 150 licytacji naszego sztabu. Można tam kupić m.in. vouchery na różnego rodzaju zabiegi, do fryzjera, restauracji, pobyty w obiektach noclegowych, przejażdżki motocyklami, starymi i rajdowymi samochodami, Most WOŚP, Dzień z Księdzem, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, spacer z przewodnikiem, bilety na ORF i do amfiteatru, maskotki, a także mnóstwo obrazów i innych ciekawych rzeczy (np. Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski podarował na licytacje miecz spod Grunwaldu).

Wszystkie przedmioty znajdują się pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda

Również w Hali OCSiR oraz podczas koncertów przy Centrum Użyteczności Publicznej (m.in. zespół Jeden Osiem L) będzie można licytować różne przedmioty, m.in. 4-metrowego Miśka od Igora.

Szczegółowy program WOŚP w Ostródzie przedstawia się następująco:
30 stycznia 2022
8.00 – 22.00 - Wejścia indywidualne na basen w cenie biletów ulgowych – Aqua Ostróda
10.00 oraz 13.00 – Spacer z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy” (start CUP, meta Zamek)
10.00 – 16.00 - Bezpłatne wejście do Muzeum w Ostródzie
12.00 – 15.00 – Rodzinny Dzień Sportowy z WOŚP, Turniej Szachowy i Tenisa Stołowego – Hala OCSiR
12.00 – 15.00 – Moto Show AMK Drwęca - parking przed halą OCSiR
12.00 – Pokazowa kąpiel Morsów – plaża nad Jez. Sajmino
13.00 – Koncert muzyki filmowej - Przebudzenie mocy - Koncertowa Orkiestra Dęta I i II stopnia w Olsztynie - amfiteatr
15.00 – Koncerty BFD& Muody Gieka, White Hag, Szwindel, Fajrant, Jeden Osiem L – plac przed CUP
15.00 – Gry planszowe i warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, stoiska, badania zdrowotne – CUP
20.00 – Światełko do Nieba – plac przed CUP
Rock’N’Grill – stoisko gastronomiczne, kawa, herbata

Dodatkowe informacje o finale znajdziecie na proflu ostródzkiego sztabu WOŚP: https://www.facebook.com/wosp.ostroda

30 finał WOŚP w Ostródzie - plakat