Urząd Miejski w Ostródzie. foto: ostrodaonline.pl
Urząd Miejski w Ostródzie. foto: ostrodaonline.pl
Featured

Zmiany w urzędzie i radzie

Pan Cezary Wawrzyński został powołany na Zastępcę Burmistrza Ostródy. Pani Dorota Szczurowska została zatrudniona na zastępstwo, a w gronie radnych zaszła kolejna zmiana.

8 maja 2024 roku Pani Dorota Szczurowska została zatrudniana w Urzędzie Miejskim w Ostródzie. Choć w kampanii wyborczej mówiło się, że ma być zastępcą nowego burmistrza, to jednak zastępcą nie będzie. Aktualnie Pani Dorota Szczurowska jest zatrudniona na zastępstwo. Zastępuje sekretarza, Panią Elżbietę Sochę. Wcześniej pracowała m.in. jako sekretarz miasta na początku kadencji Zbigniewa Michalaka. W ostatnim czasie była zastępcą wójta w gminie Dąbrówno.
Wynagrodzenie:

zasadnicze: 5000 zł brutto
dodatek funkcyjny: 2380 zł brutto
dodatek stażowy: 900 zł brutto

14 maja 2024 roku Pan Cezary Wawrzyński został powołany na stanowisko Zastępcy Burmistrza Ostródy. Nowy zastępca doskonale zna samorządowe realia. Wcześniej pełnił funkcję m.in. sekretarza miasta w Ostródzie. Był też sekretarzem gminy w Ostródzie i Małdytach.
Wynagrodzenie:

zasadnicze: 9040 zł brutto
dodatek funkcyjny: 3650 zł brutto
dodatek stażowy: 1808 zł brutto

20 maja 2024 roku za Pana Cezarego Wawrzyńskiego do rady weszła Pani Beata Horodyłowska, która znana jest w Ostródzie z działalności społecznej i kulturalnej. Jest też wydawcą i redaktorem naczelnym jednego z ostródzkich mediów. Zapytałem o dalsze plany związane z tą działalnością i uzyskałam odpowiedź, że Pani Beata rozważa rezygnację z funkcji naczelnego i wydawcy.