Mieszkacie w najpiękniejszym miejscu Polski...

- Mamy przed sobą coś, co można nazwać świętem demokracji: wolne wybory. Naturalny przełom w naszym kraju. To jest nasze święto. Walczyliśmy o to. Nie pozwólmy sobie odbierać tych wszystkich sukcesów.... Oto fragment wypowiedzi Premiera Jerzego Buzka, która padła podczas konwencji wyborczej...

- Mamy przed sobą coś, co można nazwać świętem demokracji: wolne wybory. Naturalny przełom w naszym kraju. To jest nasze święto. Walczyliśmy o to. Nie pozwólmy sobie odbierać tych wszystkich sukcesów przez ostatnie 21 lat. Warto o tym pamiętać, a także o tym, w jakim jesteśmy miejscu. Nasza strona sceny politycznej może być dumna z tego, co w ostatnim czasie dała Polsce - powiedział Premier Jerzy Buzek podczas konwencji wyborczej AWS-P województwa warmińsko - mazurskiego, która odbyła się w niedzielę, 15 lipca br.
Premierowi towarzyszył Minister Antoni Tokarczuk oraz Krzysztof Kwiatkowski, Zastępca Szefa Sztabu Krajowego AWS-P. Premier Jerzy Buzek nawiązując do wielu zmian w naszym województwie powiedział m.in.: "Teraz wiemy, że stoimy w trudnym momencie. My jednak zbudowaliśmy nowy dom. Pamiętajmy o tym. (...) Wielka wizja dla Polski musi być zrealizowana również w Waszym województwie. Celem naszym jest zwycięstwo. My wierzymy w nasz program. Nasi przeciwnicy nie przeprowadzili żadnej solidnej reformy. Dokonaliśmy ogromnych zmian w naszym kraju. Mieliśmy odwagę polityczną. Należy spisać niedomagania i o nich mówić. Nasi przeciwnicy nigdy takiego ryzyka nie podjęli. Dlatego nadal chcemy mieć wpływ na to, co będzie się w naszym kraju działo".
Następnie liderzy ugrupowań politycznych wchodzących w skład Koalicyjnego Komitetu Wyborczego AWS-P przedstawili kandydatów do Sejmu i Senatu RP. Listę kandydatów do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 34 otwiera Krzysztof Napieralski z Ostródy, Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko - Mazurskiego Zjednoczenia Chrześcijańsko - Narodowego. Natomiast listę kandydatów do Sejmu PR w okręgu wyborczym nr 35 otwiera Grażyna Langowska z Olsztyna, posłanka do Sejmu obecnej kadencji, Przewodnicząca Zarządu Regionu Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.