Koncert Zespołu Cotton Cat - Ballady i piosenki irlandzkie

Zespół Cotton Cat utworzyli w połowie lat 90-tych Aneta i Kuba Michalscy, wokaliści, autorzy i kompozytorzy większości piosenek zespołu. Towarzyszą im Piotr Szewczenko, który gra na gitarze i Wojtek Sobolewski, flecista i gitarzysta basowy.
Muzyka Cotton Cat łączy w sobie elementy folku i ballady poetyckiej. Wiele z piosenek zespołu zyskało bardzo dużą popularność, dwie z nich: "Opowieść o Ikarze" i "Pożegnanie gór" przez wiele tygodni były w czołówce Listy Polskich Przebojów Programu 1 Polskiego Radia.
Najbardziej znaną piosenką z ostatniego albumu zatytułowanego "Irlandzki diabeł" są "Trzy pory roku". Efektowny teledysk do tej ballady był wielokrotnie nadawany w telewizji. Obok autorskich kompozycji członków zespołu na płycie znalazły się również tradycyjne piosenki irlandzkie i przetłumaczone na język polski wiersze szkockiego poety Roberta Burnsa z muzyką z Kuby.
Koncerty Cotton Cat mają niepowtarzalną atmosferę, a wiele piosenek artyści wykonują razem z publicznością.
Po występie, który odbył się w piątek, 3 sierpnia, o godzinie 19:00 w ostródzkim zamku można było nabyć płyty i kasety zespołu po cenach promocyjnych. Głos Ostródy przeprowadził także wywiad z zespołem.