Otwarcie basenu

Burmistrz Jan Nosewicz przecina wstęgę.W piątek po godz. 20 w obecności inwestora, przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości dokonano uroczystego otwarcia długo oczekiwanego basenu. Jest on częścią kompleksu rekreacyjnego Parła.


Kilka słów tytułem wstępu wygłosił inwestor Ireneusz Słowik. Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście obejrzeli cały obiekt. Nie obyło się też bez obowiązkowej kąpieli burmistrza.
Basen ma wymiary 25x15 metrów, wokół wiele wodnych atrakcji, jak jacuzzi, brodziki dla dzieci, sauny. Centrum z basenem i obiektami handlowymi zostało wybudowane przez Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane. W informacji przesłanej przez Urząd Miasta czytamy: "Ostródzkie Centrum Rekreacji należy do prywatnego właściciela. Ostródzki samorząd z rozmysłem i konsekwentnie dążył do takiego rozwiązania, bo wszystkie znane nam w Polsce i zagranicą pływalnie, których właścicielami są samorządy, przynoszą wysokie straty. Prywatni właściciele zdecydowanie lepiej radzą sobie z zarządzaniem takimi obiektami. Ostródzki samorząd, poprzez wiele zachęt dla inwestora, doprowadził, zatem do rozwiązania, które zaspokaja ważną potrzebę społeczną bez zaangażowania własnego budżetu". Poniżej zamieszczamy cennik wybranych usług dostępnych w centrum rekreacji Perła.

mt_gallery:Otwarcie basenu. foto: OstrodaOnline.pl