I Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych

Foto: Wioletta GutfrańskaDnia 27 października  dyrektor ZSZ im S. Petőfi w Ostródzie, krótkim przemówieniem otworzył I Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych. Uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu policyjnym i wojskowym po raz pierwszy zmierzyli się w sportowych potyczkach o tytuł Mistrza Szkoły. Celem rywalizacji była promocja klas mundurowych wśród społeczności szkolnej,  w mieście i powiecie ostródzkim. Rywalizacja sportowa  przebiegała w duchu fair play.


Uczestnicy startowali w czterech konkurencjach. Pierwsza to sprawnościowy  tor przeszkód, taki sam jak  na egzaminie do szkoły policyjnej. Młodzi zawodnicy pokonywali  tor w sali sportowej MOS w Ostródzie.  Druga konkurencja to bieg na 600m dziewcząt i 800 chłopców w warunkach poligonowych. Następnymi konkurencjami były rzut granatem i bieg pod górkę z obciążeniem. Zawody te odbywały się na plaży  jeziora Sajmino.
Po sprawnym przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, z sześciu drużyn wyłoniono najlepszą klasę oraz mistrzów poszczególnych konkurencji w kategoriach dziewcząt i chłopców.  Drużyna składała się z dwóch dziewcząt i chłopców w każdej  konkurencji.  W pierwszej edycji Mistrzostw Klas Mundurowych najlepszą drużyną została, druga klasa Liceum Wojskowego (143 pkt). Wychowawcą jest pan Andrzej Szpila. 
Mistrzynią i Mistrzem szkoły w poszczególnych konkurencjach zostali :

  1. sprawnościowy tor przeszkód - Oliwia Maćko z klasy III LOP 1:23,79s i Czarek Uszakiewicz II LOW 1:11,29s
  2. rzut granatem - Karolina Malinowska II LOW 27,5m i Czarek Chodup  II LOW 51, 65m
  3. bieg z obciążeniem pod górkę - Angelika Chuda  II LOW 22:29s i  Marcel Motycki  IILOW  12:74s
  4. 600 m dziewczęta  i 800 m chłopcy - Justyna Szajner  III LOP  1:21s i Damian Modrzewski IILOP  1:28s


Pamiątkowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców, Szkolnym Mistrzom wręczyli pani dyrektor Maja Kurdziel i pan dyrektor Wacław Rubczewski.  Przy słonecznej pogodzie wszystkim dopisały bardzo dobre humory, a na zakończenie zawodów zrobiliśmy wspólną fotografię. Organizatorkami imprezy były  Wioletta Gutfrańska i Małgorzata Kwacz.