Nagrody i wyróżnienia dla uczniów Gimnazjum nr 1

Kfoto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzieażdego roku w maju w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny organizowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych konkursy literackie oraz plastyczne i grafiki komputerowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się jesienią w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podczas uroczystej gali podsumowującej wszelkie działania związane z tym projektem.


W ubiegłym roku szkolnym w tychże konkursach wzięli udział uczniowie naszej szkoły i prace pięciu z nich zostały docenione przez jury. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W konkursie literackim „Trwałe, kochające się małżeństwo gwarantem szczęścia rodzinnego i osobistego” w kategorii wspomnienia i świadectwa tytuł laureata i nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdobyła Agnieszka Olszewska, zaś w kategorii wiersz Dominika Stadnik i Michał Krzyżewski (od września nasi absolwenci) otrzymali wyróżnienia.
Natomiast w konkursie plastycznym i grafiki komputerowej „Potencjał miłości w rodzinie gości” I miejsce i nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odebrała Martyna Kińska, zaś Julia Szewczyk wyróżnienie.
Zaproszonym na uroczystość opiekunom, pod okiem których uczniowie tworzyli swoje prace - p. Annie Surowiec-Kant (konkurs literacki) i Janowi Rogalskiemu (grafika komputerowa), organizatorzy wręczyli podziękowania i nagrody książkowe.

Na gali również podziękowania z rąk Warmińsko-Mazurskiego Lidera Młodzieżowego Wolontariatu p. Jolanty Dakowskiej odebrali wszyscy laureaci lokalnych edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” województwa warmińsko-mazurskiego oraz ich opiekunowie, wśród których znaleźli się nasz absolwent Mateusz Rogaski i jego opiekun p. Jan Rogalski.
Jeszcze do czerwca ubiegłego roku Mateusz przez trzy lata prężnie działał w naszej szkole w Klubie Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, a podczas uroczystości odebrał zasłużone brawa i wyróżnienie.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratuluję. Ponadto zachęcam wszystkich do propagowania idei Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny i wszelkich działań proponowanych przez organizatorów, bowiem niewątpliwie - jak głosi tegoroczne hasło - „RODZINA DROGOWSKAZEM ŻYCIA”.

mt_gallery:foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie