28 Finał WOŚP w Ostródzie

plakatKoncerty zespołów (m.in. BAiKA, Akustik), Strefa Rodzinna, kąpiel morsów, Wrak Race, Drift Taxi, Wielki Mecz WOŚP, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku zbieramy na na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. (https://www.facebook.com/events/705211756549798/)

Ostródzki finał odbędzie się 11 i 12 stycznia w amfiteatrze, hali OCSiR i autodromie.

Już 11 stycznia będzie można skorzystać z usług fryzjerskich, przeprowadzić badania USG, a także wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu morąskiego chóru Passionata (https://www.facebook.com/events/2648078985239839/) .

Z kolei 12 stycznia a amfiteatrze od godz. 14.00 odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, badania medyczne, koncerty (główną gwiazdą będzie rockowy zespół BAiKA), a także licytacje. Oprócz występu BAiKI w ostródzkim amfiteatrze wystąpią także zespoły: Our Time, Andreas Bo (blues), Ciocia Olson (reggae), Akustik, Wild Jam Trio, Kruki. Stowarzyszenie Rzecz Jasna zaprosi z kolei rodziców z dziećmi na Strefę Rodzinną, gdzie będzie można całymi rodzinami kreatywnie spędzić czas.

Miłośników rajdów samochodowych zapraszamy o godz. 10.00 na Wrak Race na autodromie. (https://www.facebook.com/events/532815763971821/), a o godz. 11.00 na pokazy i udział w Drift Taxi (https://www.facebook.com/events/466049717680668/ Pokazową kąpiel w przy ujściu Drwęcy zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie.

Równolegle na hali OCSiR przy ul. Kościuszki o godz. 12.00 przy ul. Piłsudskiego odbędzie się Wielki Mecz WOŚP: piłkarze Sokoła Ostróda kontra siatkarze SMS Ostróda. Podczas meczu obydwie drużyny rozegrają dwa sety w piłkę siatkową i dwie połowy meczu w piłkę nożną. (https://www.facebook.com/events/3151899424872357/)

Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fire show, po którym zaprosimy jeszcze wszystkich chętnych na koncert gongów, dzwonów rurowych i mis kryształowych w wykonaniu Marka Tomczaka.

Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do amfiteatru w Ostródzie (wejście od strony Hotelu Willa Port).

W ramach ostródzkiego finału tradycyjnie można wylicytować, m.in.:

Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. W ramach oferty proponujemy jednodniową wycieczkę śladem mazurskiego ewangelicyzmu.

Patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza. O tytuł ten ubiegać się mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Zwycięzca licytacji będzie miał prawo do podania własnego imienia, nazwy firmy czy imienia swojej dziewczyny lub chłopaka. Ta informacja pojawi się na tablicy o max. wielkości 80cmx80cm jako darczyńca mostu.

Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in. tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, całoroczne bilety do amfiteatru, vouchery na zabiegi kosmetyczne, obrazy. Zapraszamy na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-2-1127

Szczegółowy program WOŚP w Ostródzie przedstawia się następująco:

Sobota, 11 stycznia

9.00-14.00 – usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego

9.00-13.00 – usługi fryzjerskie – salon Venus, ul. Pauzeńska 9a

10.00-16.00 – badania USG – Gabinet Dr Izabelli Roszkowskiej, ul. Pieniężnego 14/5

17.00 - Koncert kolęd Chóru Żeńskiego Passionata - sala kameralna amfiteatru

Niedziela, 12 stycznia

9.00-15.00 - usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego

10.00 - Wrak Race WOŚP – autodrom (teren przy MPEC)

11.00 - Moto WOŚP Drift Taxi – autodrom

12.00 - Wielki Mecz WOŚP Sokół Ostróda vs. SMS Ostróda (w przerwie pokaz Klubu Tańca Sportowego "Focus") – Hala OCSiR, przy ul. Kościuszki

13.00 - pokazowa kąpiel Ostródzkiego Klubu Morsów Zmarźlak – ujście Drwęcy przy Wakeparku

14.00 - koncerty (Our Time, Andreas Bo, Ciocia Olson, Wild Jam Trio, Akustik, Kruki BAiKA) – sala kameralna amfiteatru

14.00 - Strefa rodzinna (gry, zabawy, konkursy) – galeria amfiteatru

14.00 - loteria fantowa, podstawowe badania medyczne (ciśnienie, cukier itp.), dietetyczne, zabiegi kosmetyczne, gorąca grochówka, kawa, herbata, napoje, ciasto – korytarze i hol amfiteatru

20.00 – Światełko do Nieba - pokaz fire show – amfiteatr

20.30 – Misterium Dźwięku – koncert gongów, dzwonów rurowych i mis kryształowych –Marek Tomczak - sala kameralna amfiteatru

 mt_gallery:plakaty