31 Finał WOŚP w Ostródzie

31 Finał WOŚP w Ostródzie

Koncerty zespołów (m.in. TABU, Natalia Sikora), kąpiel morsów, Drift Taxi, Rodzinny Dzień na lodowisku, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostródzki sztab mieści się przy Bibliotece „Przystań z Kulturą”, a finał odbędzie się 29 stycznia w Centrum Użyteczności Publicznej, parkingu przy Starostwie Powiatowym, lodowisku przy ul. 3 Maja, amfiteatrze i plaży nad Jez. Drwęckim. W niedzielę na ulice Ostródy wyruszy ponad 60 wolontariuszy. Instytucjonalnie wsparcia finansowego sztabowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostródzie, a organizacyjnego Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury. Koordynacją finału już po raz trzeci zajmuje się Stowarzyszenie M14STO przy wsparciu Biblioteki.

Finał rozpoczynamy już w sobotę 28 stycznia o godz. 19:00 w amfiteatrze koncertem Czarne Anioły – w wykonaniu Natalii Sikory w repertuarze Ewy Demarczyk.

W niedzielę 29 stycznia od godz. 11:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym rozpocznie się impreza Drift Taxi, na której będzie można obejrzeć motory, gokarty, a także osobiście wziąć udział w drifcie samochodowym.

Od godz. 11:00 zapraszamy na Rodzinny Dzień z WOŚP. Na lodowisku przy ul. 3 Maja odbywać się będą gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych z animatorami.

Pokazową kąpiel o godz. 11:30 na plaży nad Jez. Drwęckim zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie.

O godzinie 12:00 będziemy mogli odbyć Spacer z Przewodnikiem śladem Tajemnic Starej Ostródy. Start przy CUPie.

Od godz. 15:00 na scenie na placu przed Centrum Użyteczności Publicznej odbywać się będą koncerty zespołów: Ciocia Olson, Lonely Tree Sound System, Kaymak, Studio Listopad oraz gwiazdy tegorocznego finału, zespołu TABU. Również od 15:00 w budynku CUP będzie można pobawić się z animatorami z Made in Toronto, nauczyć się wyrobu rękodzieła na warsztatach Stowarzyszenia Ars et Liber oraz zbadać poziom cukru i ciśnienia z ostródzkimi Amazonkami. Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fire show.

Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do Powiatowej Biblioteki Publicznej w CUPie, pok. 110, 114, 217.

W ramach ostródzkiego finału na allegro tradycyjnie można wylicytować, m.in.: Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie, patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza, a także tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

Innymi przedmiotami wystawionymi na licytacjęe są m.in., karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, vouchery na zabiegi, obrazy. Zapraszamy na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda

W dnu finału również będą prowadzone licytacje na żywo, m.in. gadżetów WOŚP.

Program WOŚP 2023 w Ostródzie:
28 stycznia

19:00 - Czarne Anioły - koncert Natalii Sikory w repertuarze Ewy Demarczyk - amfiteatr

29 stycznia

11:00 - Drift Taxi – parking przed Starostwem Powiatowym
11:30 - Pokazowa kąpiel Morsów – plaża nad Jez. Drwęckim
12:00 - Rodzinny Dzień z WOŚP – lodowisko przy ul. 3 Maja
12:00 - Spacer z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy” - start CUP
15:00 - Gry, zabawy i warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, badania zdrowotne, stoiska,– CUP
od 15:00 - Koncerty:

15:00 - Ciocia Olson,
15:45 - Lonely Tree Sound System,
16:30 - Tabu,
18:00 - Kaymak,
19:00 - Studio Listopad – CUP
20:00 - Światełko do Nieba – plac przed CUP

Organizatorzy i sponsorzy:
Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Biblioteka „Przystań z Kulturą”, Stowarzyszenie M14STO, Bar Ostródziak, Boxy Szczęścia, Bokstróda, AMK Drwęca Ostróda, OCSiR, Centrum Kultury, OSP Ostróda, PCK, Klub Morsów ”Zmarźlak”, Agencja Ochrony Skorpion, Ars Et Liber, Amazonki Ostróda, Made in Toronto, Przewodnicy po Mazurach, Yoona, PGS, Hufiec ZHP Ostróda, cukiernia Sobotka.

 31 Finał WOŚP w Ostródzie - plakat