fbpx

ORF2008: Konferencja przed festiwalem

sroda_konferencj_img_1869.jpgOstróda, słoneczne popołudnie, sala konferencyjna w Urzędzie Miasta. Przed godz. 13 do sali wchodzą pierwsi dziennikarze. O godz. 13:15 rozpoczyna się ostatnia konferencja prasowa przed Ostróda Reggae Festiwal 2008. Przybyłych na konferencję przywitała Magda Kunicka-Paszkiewicz z Bursztynowego Oka, które jest odpowiedzialne za obsługę medialną festiwalu. Po kilku słowach wstępu dziennikarze obejrzeli spot reklamowy, który pojawił się w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych, oraz teledysk do hymnu festiwalowego.


Polska Jamajka
sroda_konferencj_2.jpgPo pokazie video Magda Kunicka zapowiedziała Olgierda Dąbrowskiego, zastępcę burmistrza Ostródy. Jak powiedziała pani Magda „Przed nami 4 dni festiwalu, Ostróda w okresie połowy sierpnia staje się Polską Jamajką. Miasto Ostróda od lat wspiera organizację festiwalu". Po tych słowach głos zabrał Olgierd Dąbrowski. „.Ostróda jest dumna z tego festiwalu. Chcemy ten festiwal utrzymać w Ostródzie i rozwijać. Tan festiwal temu miastu służy. Reggae interesują się głównie młodzi ludzie. Chcemy, aby wynieśli z Ostródy jak najlepsze wspomnienia, aby Ostróda miło im się kojarzyła" - kontynuował burmistrz.


Śmietanka muzyki Reggae
sroda_konferencj_img_1875.jpgNie byłoby festiwalu bez Piotra Kolaja i Artura Munje, pasjonatów tej muzyki. Piotrowi udaje się ściągać co roku śmietankę muzyki reggae tu do Ostródy. Piotr bardzo dba o muzyków, o to żeby się tu czuli dobrze”.- tymi słowami Magda Kunicka- Paszkiewicz zapowiedziała Piotra Kolaja.
Dyrektor artystyczny Piotr Kalaj podziękował burmistrzowi za deklaracje wsparcia festiwalu w latach poprzednich. Piotr o festiwalu 2008: „Wydłużyliśmy go do czterech dni. Ludzie oczekują tego od nas. Chcą festiwalu największego, najdłuższego, z jak najbardziej profesjonalną organizacją”. W dalszej części mówił o poszczególnych dniach festiwalu i artystach, którzy pojawią się na festiwalu.
Wspomniał też o European Reggae Contest, konkursie zespołów reggae, do którego zostali zaproszeni organizatorzy Ostróda Reggae Festiwal. „W następnym roku jeden lub dwa zespoły z Polski pojadą na Rototom Sunsplash do Włoch, być może na Jamajkę”.


sroda_konferencj_img_1873.jpgNa pytanie o możliwe warianty rozwiązania problemu braku miejsca w koszarach co jest związane w coraz większą liczbę przybywających osób, odpowiedzi udzielił burmistrz Olgierd Dąbrowski: 
Mieliśmy sygnały, że łączenie w koszarach dwóch funkcji muzycznej i noclegowo-socjalnej jest coraz trudniejsze. Zastawialiśmy się, gdzie przenieść pole namiotowe”. Jak mówił burmistrz przeniesienie pola, to co najmniej 2 km drogi od miejsca festiwalu. Przewidujemy zatem rozwiązanie darmowej komunikacji między tymi miejscami. „Chcemy, aby ten festiwal był, aby się rozwijał. To miejsce jest już trochę zbyt małe dla dwóch funkcji. Niech pełni jedna (muzyczną) a z drugą sobie poradzimy”.
Piotr Kolaj dodał, że intensywna promocja przyszłego festiwalu nie tylko w Polsce, ale w całej europie będzie przyciągała coraz większą liczbę fanów. Może więc okazać się, że wariant, o którym mówił burmistrz zostanie zrealizowany, a być może będzie konieczne przeniesienie całego festiwalu na miejsce gdzie wszyscy się zmieszczą.

Burmistrz dodał: "Podkreślam, że festiwal jest związany z Miejskim samorządem Ostróda. To jest festiwal Ostródy, Mazur Zachodnich".

Kolejne pytanie. „Czy wiadomo już konkretnie ile został sprzedanych biletów”?
Piotr Kolaj: „Dokładna liczba nie jest jeszcze znana. Jesteśmy przygotowani na co najmniej taką liczbę osób jak w zeszłym roku. Spodziewamy się większej liczby osób, Ciągle zdobywamy szczyt” - dodał Piotr.

sroda_konferencj_3.jpgArtur Munje dyrektor organizacyjny mówił o tym iż Ostróda jest już postrzegana nie jako miasto Disco Polo. Ostróda Reggae Festiwal popularnością przykrył wspomnianą imprezę i Ostróda jest postrzegana jako bardziej ambitne miasto.

sroda_konferencj_img_1877.jpgPrzez pierwsze dwa dni Yach Paszkiewicz wraz z ekipą Bursztynowego Oka będzie wykonywał realizacje telewizyjną obu koncertów. Materiał zostanie wyemitowany w TVP Olsztyn oraz TVP 3,o terminie emisji poinformujemy państwa w późniejszym komunikacie. Z kolei w sobotę 16 sierpnia na antenie TVP 2 zostanie przedstawiony reportaż z Ostróda Reggae Festiwal 2008. Będzie to przedstawienie festiwalu oraz zarazem zaproszenie na jego ostanie dwa dni.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19