fbpx

ORF2008: Sielanka w trzech kolorach

d14_molo_jp_img_1956.jpgOstróda od dziś żyje wyłącznie muzyką reggae, która płynie niemal z każdego miejsca w mieście. Można ją usłyszeć na plaży, pod blokiem, na molo, w koszarach i tak można by wymieniać w nieskończoność. To wszystko oczywiście ubrane w zielono - żółto - czerwone barwy. Do Ostródy wciąż przyjeżdżają miłośnicy muzyki reggae i nic nie zapowiada, aby ta fala przyjazdów, pozytywnie nastawionych ludzi miała się szybko zakończyć.Wiatr, molo, muzyka
d14_publicznosc_jp_img_1962.jpgOd godz. 15 na molo można było odpocząć na ławce. Delikatny wiatr od strony jeziora a to wszystko oczywiście przy rytmach reggae płynących z płyt winylowych. Jak co roku na molo goszczą soundsystemy. Dla każdego coś dobrego. Szybki spacerek od molo do koszar, w czasie którego co kilka sekund napotykamy grupy ludzi z charakterystycznymi opaskami na rękach. O tej porze albo wracają do koszar na pierwsze koncerty albo szukają sklepu, gdzie jest krótka kolejka. Trzeba tu dodać, że podczas Ostróda Reggae Festiwal jest to raczej rzadko spotykane. Sprzedawcy mają w tym czasie mnóstwo pracy, ale i mnóstwo zarobku.

Brak miejsca pod namiot - żaden problem
d14_namioty_jp_img_1965.jpgWchodząc na teren koszar pierwsze, co rzuca się w oczy to wszechobecne namioty. W celu postawienia namiotu zostały wykorzystane dosłownie każde najmniejsze obszary pokryte  trawą. Ale to nie wszystko. Nie ostały się nawet wolne kawałki asfaltu na placu oraz stara drewniana pochylnia do nauki jazdy. To bardzo wyraźny sygnał, że problem pola namiotowego jest poważny i wymaga poprawy w przyszłym roku.

Przez bramę przedostajemy się płynnie. Niestety osoby wychodzące z koszar mają do pokonania dłuższa drogę. Wychodzą bramą od strony ulicy Jagiełły i muszą przejść dookoła koszar.

d14_publicznosc_jp_img_1986.jpgNa placu to już całkiem inne miasto, inny kraj, inna kultura. Sielankowa atmosfera. Trudno jest to opisywać, trzeba tu być, widzieć to i poczuć wspaniałą atmosferę. Pogoda dopisuje, żar leje się z nieba i tylko parasole i mury „Green Stage” dają szanse na odrobinę cienia i chłodu. Święto muzyki reggae trwa. Przez kolejne cztery dni będziemy nie tylko obserwatorami, ale i jego uczestnikami. Do czego i was serdecznie namawiamy.


d14_publicznosc_jp_img_1966.jpg d14_publicznosc_jp_img_1969.jpg d14_publicznosc_jp_img_1979.jpg
d14_publicznosc_jp_img_2029.jpg d14_publicznosc_jp_img_2030.jpg d14_publicznosc_jp_img_2033.jpg
d14_publicznosc_jp_img_2034.jpg d14_publicznosc_jp_img_2035.jpg d14_publicznosc_jp_img_2037.jpg
d14_publicznosc_ds_img_1970.jpg d14_publicznosc_ds_img_1975.jpg d14_publicznosc_ds_img_1988.jpg
d14_publicznosc_ds_img_1995.jpg d14_namioty_jp_img_1976.jpg d14_pole_jp_1.jpg
d14_pole_jp_2.jpg d14_paraliz_ds_img_0056.jpg d14_paraliz_ds_img_0067.jpg
d14_paraliz_ds_img_0072.jpg d14_hflwt_jp_img_2044.jpg {mosimage}
Foto: Jacek Piech, Dawid Szczygielski
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19