fbpx

ORF2008: Niezłe klimaty duchowych wojowników

Godzina 22.42.

Niezłe klimaty duchowych wojowników
Niezłe klimaty duchowych wojowników
Gra zespół Gedeon Jerrubaal. Nie wszyscy znają tę grupę, ale proszę mi wierzyć, że ich muzyka zawiera w sobie iskrę "Dża". Usłyszałem jak dotąd tylko kilka utworów, ale już jestem "pozitivnie" zaskoczony. Nie przyrównuję ich do gwiazd wieczoru; raczej oceniam pod innym kątem: klimatyczności. Są dźwięki Izraela bliskie mistyce; są rytmy "Dabbu", który nie wstydzi się śpiewać o miłości; i jest klimat Gedeon Jarubaal - co ich niewątpliwie wyróżnia. Jednym z pierwszych usłyszanych utworów był kawałek "Mała walka", stworzony, o ile się nie mylę - w 1983 roku. Niezły nastrój stworzyła piosenka "Sumienie wojownika" - o lęku, i o sile miłości, która jest w stanie go pokonać.


d14_gedeon_ds_img_0230.jpgByć może piszę zbyt dużo od siebie. Używam epitetów, przymiotników, emocjonalnych sformułowań. Ale taki był zamysł naszego serwisu: aby ktoś odważył się przyjść i zobaczyć imprezę oczami zwykłego widza. Poza tym, skoro Anna Baron (szefowa Agencji Upowszechniania Kultury - zamek), tworzy "scenariusz subiektywny" (wieczór 16 sierpnia), więc inni, mniej znaczący dla ostródzkiej kultury, również zostają usprawiedliwieni - bo życie artystyczne Ostródy, to nie tylko kultura wysoka.


d14_gedeon_ds_img_0214.jpg d14_gedeon_ds_img_0255.jpg d14_gedeon_ds_img_0326.jpg
Foto: Dawid Szczygielski
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19