fbpx

ORF2008: Przed i po

Przed i po
Przed i po
Padający nieustannie deszcz w piątkowe popołudnie i wieczór nie specjalnie wpłynął na nastroje osób bawiących się na festiwalu. W powietrzu dało się wyczuć atmosferę wyczekiwania. Tak, tak, wyczekiwania na Vavamuffin. Ja osobiście sobotni dzień festiwalowy dziele na przed VAVA i po VAVA. Tak jest zresztą co roku. To niesamowite jak ta grupa potrafi przyciągnąć, wciągnąć do wspólnej zabawy i śpiewania. Nie jest też tajemnicą, że Vavamuffin lubi ostródzką publiczność i występy na Reggae Festiwal.d15_terrakota_jp_img_2273.jpgSobotnie koncerty rozpoczęła grupa NEFRE, po nich na scenie gościła formacja LION VIBRATION. Kolejny koncert to portugalska grupa TERRAKOTA. Fantastyczny koncert, bardzo energetyczny, szczególnie dwa ostatnie utwory. Nie było chyba nikogo, kto by nie tańczył podczas ich koncertu. Kolejną grupą na scenie była szwedzka formacja FULL FOCUS PRODUCTIONS.

d15_soundsystem_jp_img_2454.jpgTeraz nieco o Green Stage. Gorąco, głośno, muzyka z czarnych płyt. W tle projekcje na ekranie. Przed koncertem Vavamuffin wszyscy skryli się przed deszczem w hali, stąd ogromny ścisk. Zabaw przednia, zastanawiam się jak ci ludzie nadążają za rytmem serwowanym z głośników. Respect.

d15_konferencja_jp_img_2471.jpgO godz. 21:45 na konferencje prasową przybył IJAHMAN LEVI, niekwestionowana gwiazda reggae z Jamajki. Jahman ma na swoim koncie przeszło 30 albumów i ponad 45 singli. Koncertował w całej Afryce. Jest znany w Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Anglii, Niemczech, Finlandii, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, na Karaibach, w Nowej Kaledonii oraz Japonii. Współpracował też z wieloma fantastycznymi muzykami jak np. Chinna Smith, Sly & Robbie, Lloyd Parks, Ras Michael, Geoffrey Chang czy Eric Clapton.

d15_vavamuffin_jp_img_2511.jpgZ głośników płynną słowa Vava to, vava to, vava to raggamuffin. To znak, że na scenie pojawiała się grupa Vavamuffin. Taniec, okrzyki, śpiew i tłumy przed sceną. Podczas każdego ich koncertu w Ostródzie jest tak samo.

d15_ijahman_levi_jn_img_8700.jpgFinalny koncert to IJAHMAN LEVI. Pozwolę tu sobie przytoczyć słowa kolegi Rafała z redakcji kultura.ostroda.pl
Gwiazda wieczoru, wykonująca najbardziej korzenne reggae. Przekładając to na zwyczajny język: słuchasz muzyki, dajesz się ponieść przez dźwięki wykonawców, i stwierdzasz: że to jest "czyste", "nieskażone" reggae. Muzyka, którą masz w sercu odmieniającym się przez różne odmiany brzmień rasta - pozostając jednością. Tak zresztą powiedział Iahman Levi na spotkaniu przed swoim występem. Mówił, opisywał swoją muzykę, używał obcojęzycznych słów, ale co chwila pokazywał na serce. I to rozumieli wszyscy. Ja, który znajomość obcych języków mam genetycznie nieprzyswajalną, rozumiałem tylko ten gest. Gest będący wszystkim.
Piątkowy, udany dzień festiwalowy zakończył się kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19