ilustracja, foto: OstrodaOnline.pl
ilustracja, foto: OstrodaOnline.pl

ORF2011: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL PROMO TOUR 2011

Ostróda Reggae Festiwal to najbardziej znaczący polskifestiwal reggae, niezmiennie lokujący się na pierwszym miejscu we wszelkichrankingach tego typu imprez. Od lat gromadzi tysiące fanów nie tylko z Polski,ale również z całej Europy. W ramach przygotowań do jedenastej edycji imprezyzaplanowanej na 11-14.08, Positive Music Promotion zaprasza na klubową trasępromocyjną festiwalu. Na wszystkich koncertach wystąpi Rootz Underground –muzyczne objawienie z Kingston. To zespół, który w błyskawicznym tempie podbijaserca miłośników reggae na Jamajce, w Europie i USA.

Rootz Underground są sprawcami jednego z najbardziej niesamowitych i energetycznych koncertow whistorii ORF, podczas którego zachwycona kilkudziesięciosobowa grupa fanówwbiegła na scenę by bawić się razem z zespołem.

Towarzyszyć im będą uznane marki polskiego reggae:Dubska, Pajujo, Paraliż Band, Tabu, Etna Kontrabande oraz zespół PaRaSsol –zwycięzca konkursu młodych kapel ostatniej edycji ORF. Na koncertach będziemożna nabyć karnety na tegoroczną edycję festiwalu w wyjątkowych, promocyjnychcenach (120 PLN).

Zapraszamy! 

www.ostrodaraggae.com

 03.03.2011, 19.00

KATOWICE

MEGA KLUB

www.megaclub.pl

support:

TABU www.tabu.band.pl

PAJUJO www.pajujo.pl

BILETY:35/40 PLN

Przedsprzedaż w klubie oraz www.zima.slask.pl

04.03.2011, 19.00

OSTRÓDA

KLUB LUIS  

www.hotelikluis.entro.pl

support:

ETNAKONTRABANDE www.myspace.com/etnakontrabande

ROOTS& CULTURE SESSION PANCZEN

BILETY:35/40PLN

Przedsprzedaż w klubie

05.03.2011, 19.00

POZNAŃ

KLUB ESKULAP 

www.eskulap.art.pl

support:

DUBSKA www.dubska.art.pl

PARALIŻ BAND www.paralizband.art.pl

PARASSOL www.myspace.com/parassolreggae

BILETY:39/49 PLN

06.03.2011, 18.00

BYDGOSZCZ

KLUB MÓZG

www.mozg.art.pl

support:

PARALIŻ BAND www.paralizband.art.pl

PARASSOL www.myspace.com/parassolreggae 

BILETY:35/40 PLN

Przedsprzedaż w klubie

Organizatorzy:

Positive Music Promotion

we współpracy z

Agencja Artystyczna Offside

Zima Records

Agencja Koncertowo-Wydawnicza Maken

Patroni medialni trasy:

Polskie Radio Program 4 „Czwórka“

Gazeta Wyborcza

Cgm.pl

Free Colours

Rrr.com.pl

Reggaenet.pl

ROOTZ UNDERGROUND (Jamajka)

Rootz Underground to prawdziwa nowa gwiazda z Jamajki, podbijająca światowe scenykoncertami niczym korzenny huragan. Po bardzo wysoko ocenianych polskich koncertach podczas Ostróda Reggae Festival w2009 roku oraz na Reggaeland w Płocku w ub. roku, obecnie powracają do nas ze statusem dobrze już rozpoznawalnej i lubianej marki. Ich reggae jest natchnione współczesnym hip–hopem z okruchami jazzu, rocka i rewolucyjnego dubu.

 To połączenie zaowocowało muzyką, która jest inspirująca, energetyzująca, prawdziwa, progresywna i unikalna. Ważną rolę odgrywają tu również teksty - odspołecznej do miłosnej rewolucji. Debiutancki album RU „Movement” spotkał się zoszałamiającym przyjęciem krytyki i fanów na całym świecie. Na płycie znalazłysię m.in. dwa singlowe hity „Hammer” oraz „Victim of the System”.

Rootz Underground jest jednym z niewielu młodszych zespołów Jamajki, którego występysą prawie zawsze wypełnione do ostatniego miejsca, którego fani przejadą nawetcałą wyspę aby tylko wziąć udział w pozytywnych wibracjach.

W 2009 roku po raz pierwszy „zapuścili korzenie” w Europie. W ramach okrzykniętej sukcesem trasy koncertowej w lecie zagościli po raz pierwszy w Polsce. Ich koncert kończący Ostróda Reggae Festiwal 2009 przeszedł do historii jako jeden z najciekawszych i najbardziej dynamicznych w całej historii imprezy. Sukces ten powtórzył ich kolejny polski koncert na Reggaeland w Płocku w lipcu 2010.

Po wypuszczeniu materiału koncertowego „Alive” w formie download (dodany równieżna CD do ostatniego numeru polskiego magazynu reggae „Free Colours” w 2011 roku) oraz darmowym udostępnieniu singla „Power tothe People” w ramach poparcia dla przyjaciół na Haiti, nadszedł czas na nowąpłytę.

Drugi studyjny album zatytułowany „Gravity” ukazał się w 2010 roku nakładem Soulbeats. Płyta powala swoją dojrzałością, zaskakuje nowymi pomysłami oraz niesamowicie brzmi. To kolejny zdecydowany krok do przodu w rozwoju Rootz Underground.

Rewolucja trwa!

„Piosenki są moim sercem i duszą ,wyrażonymi w muzyce o Jah, Rewolucji, Miłości i Zmianie. Nasze brzmienie to rewolucyjna muzyka Rude Bwoy’ów dla niegrzecznych chłopców i dziewczynek. Nasza muzyka pomoże ci trwać mocno przy swoich poglądach (tak długo jak są słuszne). Miej własne spojrzenie i zawsze trzymaj się prawdy.”

Stephen „Stevie G” Newland, wokalista Rootz Underground

Linki:

www.rootzunderground.com

www.myspace.com/rootzunderground

video:

PAJUJO

Pajujo to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym ska, które wspiera energiczna sekcja dęta. Mimo młodego wieku mają na swym koncie dużo osiągnięć i masę zagranych koncertów.

Instrumentarium zespołu ukształtowało się w marcu 2005 roku, czas ten można również uznać za datę powstania kapeli. Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki - muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu. Ciekawostką jest to, że mieli wtedy po 16-20 lat. Pajujo to przede wszystkim dobra zabawa i koncerty, których zagrali już ok 200.

Mimo młodego wieku osiągnęli już sporo, m.in. zajęli I miejsce na festiwalu Reggae na Piaskach w Konkursie Młodych Talentów w 2009 roku.

www.pajujo.pl

www.myspace.com/pajujo

DUBSKA

Jedna z niewielu polskich grup reggae, której utwory trafiły na prestiżową listę przebojów Trójki. Dubska to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Mają na koncie 4 płyty, setki koncertów w Polsce i koncerty zagraniczne: Rosja, Czechy, Niemcy, Grecja,Austria.

Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Współpracowali również z Gerbertem Moralesem, guru rosyjskiego reggae, nagrywając z nim rosyjskojęzyczny album „Dubska Division”.

Zespół  promuje obecnie swoją nową płytę „Loko-Loko”- jedną z najciekawszych polskich płyt reggae ostatniego roku. Na płycie obok reggae i ska, słychać też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet old school'owe disco. Dubska to grupa, która swobodnie żonglując gatunkami wypracowała swój własny muzyczny język. Charakterystyczne są też teksty zespołu: bezpretensjonalne, uczuciowe, emocjonalne, o zbliżonej do bluesowej narracji ale doprawione szczyptą charakterystycznego humoru. Grupa Dubskaznajduje się w wyśmienitej formie koncertowej.

www.myspace.com/dubska

PARALIŻ BAND

Paraliż Band, to znakomita, toruńska, rootsreggae'owa orkiestra. Zespół występuje w rozbudowanym 12 osobowym składzie izawsze świetnie brzmi na koncertach. Muzyka Paraliżu to łagodne, przebojowe, korzenne reggae.

Ich utwory zbudowane są na klasycznym „marleyowskim” pulsie, pięknych melodiach, bogatym instrumentarium i ciekawych aranżacjach. Ważne są również teksty i ich przesłanie, dotykające tematów ważnych: miłości, Boga, przyjaźni iuniwersalnych wartościa duchowych. Jarosław Hejenkowski, autor Encyklopedii Polskiego Reggae i redaktor naczelny ogólnopolskiego reggae-kwartalnika Free Colours nazwał Paraliż Band najlepszym w Polsce zespołem roots reggae. Od lat zespół konsekwentnie podąża własną ścieżką, która wypływa przede wszystkim z jamajskiej tradycji roots reggae lat 70-80. Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach reggae w naszym kraju, takich jak: Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą, Reggae na Piaskach. Nie sposób nie wymienić tu jednego z najstarszych w Polsce festiwali - „Afryka”, w rodzinnym mieście zespołu - Toruniu. Na „Afryce” Paraliż Band występował wielokrotnie, stając się już niemal nieodłącznym elementem tej imprezy.

www.myspace.com/paralizband

www.paralizband.art.pl

TABU

Zespół Reggae Roku 2009 wg. magazynu Free Colours to nie byle jaki sukces, podobniejak I nagroda w Konkursie Młodych Zespołów na Ostróda Reggae Festiwal 2005. Obecnie Tabu to jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów nowej fali reggae.

Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku. W 2006 roku wydali swój debiutancki album "Jednosłowo". W 2009 ukazała się bardzo wysoko oceniana druga produkcja zespołu"Salut", nagrana we wrocławskim studio Fonoplastykon pod okiem Gienii Marcina Borsa. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo od wielu lat, mają na swym koncie setki koncertów w każdym zakątku kraju. Nie dziwne zważywszy ich porywającą odmianę reggae, wzbogaconą dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota.

www.tabu.band.pl

http://www.myspace.com/tabubandpl

ETNA KONTRABANDE

Etna Kontrabande to ośmioosobowa formacja muzyków z Pomorza. Powstali latem 1999 roku. Muzyka zespołu to klasyczne reggae-ska.

W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się trzy albumy. W 2001 roku światło dziennie ujrzała płyta „Na Syjon”. Trzy lata później zespół wydał krążek zatytułowany „W kierunku słońca”. „Polityczna ganja” to ostatni album w dyskografii Etny Kontrabande, który powstał w roku2007. W 2010 roku wydali nowego maxi singla.

www.myspace.com/etnakontrabande

PARASSOL

Laureat konkursu młodych kapel ORF 2010.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy zwycięzcę wybierała publiczność. Grupa PaRasSol powstała w 2007 roku w Solcu Kujawskim. Muzyka grupy to roots reggae z elementami dubu. W twórczości zespołu czuć również polskie inspiracje i polską tradycję muzyki reggae, ktorą tworzyły takie zespoły jak Izrael, czy Daab.Warto zwrócić uwagę na utalentowanego wokalistę: Pawła Pietkiewicza.

www.myspace.com/parassolreggae

PANCZEN

Swoją przygodę z graniem muzyki reggae zaczął w połowie 2006 roku w lokalnych miejscówkach Pod Kotwicą i Fatamorgana. Od początku 2007 roku zadomowił się już na stałe w kameralnym klubie nad Małym Jeziorakiem Sobiewola. Organizował tam cykliczne imprezy z muzyką jamajską z czołówką selektorów i nawijaczy z całego kraju. Współpracował również z klubem Młyńskie Koło w Ostródzie i współorganizował w 2009 roku pierwszy w historii Warmii i Mazur pojedynek soundsystemów w olsztyńskim klubie “Andergrant”.
W swojej selekcji prezentuje roots, rub a dub, digital, new roots oraz ciężkie basowe wibracje z kręgu nowoczesnej muzyki dub.
http://www.myspace.com/panczen