Kamil Bednarek na Ostróda Reggae Festival 2016. foto: Jacek Piech
Kamil Bednarek na Ostróda Reggae Festival 2016. foto: Jacek Piech

Odliczanie czas zacząć

Ostróda Reggae Festival 2016 przeszedł do historii. Słoneczna niedziela sprawiła, że był to gorący dzień. Nie tylko za sprawą pogody ale i występów na głównej scenie. THE DUBBEEZ  zasłużenie odebrali główną nagrodę drugiej edycji World Reggae Contest . Kamil Bednarek po raz kolejny przyciągnął tłumy i zrobił kilometry na scenie skacząc i biegając. Miłym zaskoczeniem był występ DELLÉ. To już niestety koniec. Nie pozostaje nic innego jak rozpocząć odliczanie do kolejnej edycji.

Joga na ostródzkim molo. foto: Jacek PiechJak wiadomo festiwal to nie tylko koncerty. To również wykłady na Uniwersytecie Reggae i rożne zajęcia na molo i festiwalowym miasteczku. W niedzielę można było odprężyć ciało i umysł ćwicząc jogę. Zajęcia prowadziła Janine Cunningham, wokalistka znana jako JAH9.

Tuż przed ogłoszeniem wyników World Reggae Contest. foto: Jacek PiechNiedzielę na dużej scenie rozpoczął DJ FEEL-X, wybudzając ostatnie zaspane osoby. Przygotował grunt pod rozpoczynające się o godz. 15 finałowe koncerty World Reggae Contest. O 20:20 z rąk burmistrza Ostródy zwycięzcy otrzymali główną nagrodę. Trafiła ona do THE DUBBEEZ.
Z lekkim poślizgiem o 20:30 rozpoczął się koncert Kamila Bednarka. Kamil, jak sam mówi lubi wracać do Ostródy, to jego ulubiony ferstiwal. Warto przypomnieć, że Kamil bednarek występuje na Ostróda Reggae Festival od 2011 roku. Po wczorajszym koncercie widać, że festiwalowa publiczność też lubi Kamila i stawia się licznie na jego koncertach.
Frank Dellé. foto: Jacek PiechPo krótkiej przerwie technicznej na RED STAGE pojawili się TARRUS RILEY / ALAINE / DEAN FRASER AND THE BLAK SOIL BAND. Chwilę po północy na scenie pojawił się Frank Dellé.
Festiwal zakończył występ VAVAMUFFIN. Tłumy pod sceną, bez względu na datę i godzinę występu, to stały element ich koncertów w Ostródzie.

Według organizatora przez trzy dni na festiwalu pojawiło się około 20 tys. osób. Zdementowano też pogłoski o zamiarze przeniesienia festiwalu do innego miasta. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Ostróda Reggae Festival pozostaje w Ostródzie. Nadal jednak pozostaje niejasna kwestia, gdzie dokładnie odbędzie się kolejna edycja festiwalu. Czy będzie to plac w centrum Czerwonych Koszar, czy inne miejsce. We wrześniu organizator i miasto siadają do rozmów.

Zachęcamy do obejrzenia naszych zdjęć z tegorocznej edycji festiwalu. Znajdzie je na naszym profilu na Facebook.com/OstrodaOnline. Oznaczcie siebie, komentujcie, udostępniajcie.

Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami o tegorocznej edycji. Co wam się podobało, a co trzeba poprawić, kogo chcielibyście zobaczyć za rok?