fbpx

ORF2004: Reggae Festiwal w Ostródzie

607d.jpgW dniach 13-15 sierpnia w kompleksie wojskowym Białe Koszary odbędzie się jedna z największych imprez reggae w kraju. Ostróda Reggae Festiwal jest kontynuacją znanego ostródzkiego Ost-Rock-Reggae Festiwal. W tym roku organizatorzy zadbali o czołowych wykonawców tego gatunku zarówno z kraju jak i z zagranicy.


Informacje o koncercie:
Wstęp: Karnet w dniu koncertu - 60 pln, wstęp na każdy dzień festiwalowy - 20 pln (do zakupu przed koncertem)
Internet: http://www.reggae.ostroda.pl

PROGRAM FESTIWALU:

PIĄTEK 13 SIERPIEŃ:
:: duża scena: LE ILLJAH, WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA, PAPRIKA KORPS, RADIKAL DUB KOLEKTIV, SIDNEY POLAK
:: scena soundsystemowa: KURI SELECTA, EL MARIACHI & ORTOPHEADS, JOINT ME SQUAD, POSITIVE FERMENT, SINGLEDREAD, LOVE SEN-C MUSIC, GWOZDZIU SELEKTA

SOBOTA 14 SIERPIEŃ:
:: duża scena: KONKURS-AFRICONNECT, AVE LION, DUBSKA SYSTEM, JORDAN, KULTURA DE NATURA, NOWA KULTURA
ESTREPITO BANDITOS(DE), POSITIVE, VAVAMUFFIN, INDIOS BRAVOS, GEDEON JERUBBAAL, LOVE GROCER(GB), DADDY TEACHA & RAMSHAKA(GB)
:: scena soundsystemowa: 3 KOLORY REGGAE, KADUBRA DYNAMITE SOUND, ZJEDNOCZENIE, DJ FEEL-X, DREADZONE SOUND SYSTEM(GB)

NIEDZIELA 15 SIERPIEŃ:
:: duża scena: PARALIŻ BAND, DUBERMAN, INITY DUB MISSION, HABAKUK, BAKSHISH, MALEO REGGAE ROCKERS
:: scena soundsystemowa: OLSZTYN REGGAE AMATORZ, OBORA REKORDS, BASS MEDIUM TRINITY, TISZTELET, JSM ROOTSKONTROLLA

JURY FESTIWALOWE:
-MIROSŁAW DZIĘCIOŁOWSKI-znany jako Xiądz Maken-wielki znawca i promotor muzyki reggae,członek pierwszego w Polsce sound systemu Joint Venture,organizator tras koncertowych min.Zion Train,Mad Profesor
-WŁODZIMIERZ KLESZCZ-pochodzący z Lublina dziennikarz posiadający wielki zasługi dla rozwoju muzyki reggae w Polsce.Prowadził audycje w wielu rozgłośniach Polskiego Radia.Zorganizował jeden z największych koncertów reggae w naszym kraju"Solidarność Anti -apartheid",który odbył się 13 grudnia 1989 roku w Hali Stoczni Gdańskiej.
-ROBERT BRYLEWSKI-legenda polskiej muzyki reggae,tworzył takie zespoły jak Deadlock, Kryzys,Brygada Kryzys,Izrael,Falarek.Właściciel nieistniejącego już studia Złota Skała.

Zwycięzca konkursu otrzyma 2000 pln od Burmistrza Miasta Ostróda oraz możliwość nagrania singla w studiu Radia Olsztyn oraz jego profesjonalne wydanie przez organizatora festiwalu agencję Positive Music Promotion.

Przyznawanwe będą również nagrody w kategoriach:
-najlepsza sekcja rytmiczna-500 pln od Starosty ostródzkiego
-najlepszy wokalista-500 pln od Starosty Osterode am Harz (partnerskie miasto Ostródy)
-najlepszy instrumentalista-500 pln os Burmistrza Osterode am Harz

W trakcie trwania imprezy będzie działało Kino Festiwalowe w którym obejrzymy wiele ciekawych filmów i koncertów z gatunku reggae.Będzie też wieczór autorski prowadzony przez jurora Włodzimierza Kleszcza,który zaprezentuje swoje filmy wykonane dla TVP min. 78-minutowy dokument fabularyzowany-Solidarność Anti-Apartheid.

ORGANIZATORZY:
POSITIVE MUSIC PROMOTION - www.positive-music.pl
BIURO PROMOCJI MIASTA - www.ostroda.pl
RADIO OLSZTYN - www.ro.com.pl

Komentarze  
# reggaeGość 2004-08-14 13:02
Nie mam nic przeciwko takim imprezą, ale odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie czy taka impreza powinna być prowadzona do godzin rannych w centrum Ostródy? Czy ktoś liczył się z mieszkańcami, którzy mieszkają obok w blokach ? Czy wiecie Państwo że są ludzie którzy idą do pracy na 6.00 rano nawet w sobotę? A dzięki reggae nie spali całą noc . Nikt o tym nie pomyślał? Jest sobota , mamy pierwszy dzień koszmaru nocnego za nami. Dobrze że w niedzielę nie pracujemy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Nocna zmiana reggae?!?Gość 2004-08-14 19:36
Zastanawiałem się czy tylko mnie przeszkadza, że regałowcy grają sobie do 5 nad ranem. Spotkałem, dziś kilku znajomych i wszyscy zgodnie potwierdzają: TO JEST JAKIŚ SKANDAL!!!
Czy ktoś z organizatorów zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy miasta chcą w nocy spać a nie być przymuszanym do słuchania muzyki!!!
Moje dziecko kilka razy budziło sie w nocy od głośnej muzyki.
Sam jestem fanem reggae, której słuchałem jak organizatorzy Ostróda Reggae Festiwal chodzili jeszcze w pieluchach. Jednak nie tędy droga szanowni państwo!
Takie imprezy nie robi się w centrum miasta, a juz napewno nie do samego rana!!!
Zastanawiam się czy nie wystąpić, z pozwem o zakłócanie ciszy nocnej.
Pozdrawiam i zastanawiam się na jakie szalone pomysły wpadną ostródzcy organizatorzy mocnych wrażeń.
Proponuję dwudniowe odpalanie rakiety na księżyc z oragnizatorami festiwalu na pokładzie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# I tak trzymaćGość 2004-08-16 02:24
Na molo NIE !
Na stdionie NIE!
W koszarach NIE!
To ja się grzecznie pytam GDZIE?
Gdzie mają odbywać się koncerty, jeżeli nie mamy do tego stworzonego miejsca?
Od zarania dziejów słyszę o Miejscu Muszli koncertowej lub może FATAMORGANIE jaką aplikują nam i mydlą oczy nowe to postacie życia politycznego naszego miasta.
Sam organizowałem parę imprez masowych i wiem jaki to problem, więc zamiast psioczyć że nie tu i nie teraz zadbajmy o miejsce na takie imrezy (Brawo OPB i pan Słowik)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# .....Gość 2004-08-16 14:30
Prawda jest taka,ze ludziom było jest i będzie trudno dogodzić....Nic tego faktu nie zmieni. Niezadowolenie, ciągłe narzekanie, ogólknie panujący pesymizm...i wytykanie palcem...
Spójrzmy na to z innej strony, tej pozytywnej; miasto na trzy dni zakwitło, poza"końskimi"t warzami, które oglądam na co dzień przechodząc przez miasto, mogłam popatrzeć na zupełnie inne twarze...Handlowcy tez powinni się cieszyć, kasy zatrzeszczały....Moze w końcu ktoś będzie chciał do naszego smętnego miasteczka przyjechać...I proszę nie przesadzać : trzy dni muzyki, a ile razy w roku sąsiad z za sciany nie daje nam spać urządzając nocną "imprezkę".....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# .Gość 2004-08-16 15:43
no właśnie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Sopot, Opole, OlsztynGość 2004-08-17 01:18
Fajnie, fajnie. Festiwal spoko, tak jak napisałem muza jest super. Proszę zauważyć, że festiwale muzyki w Sopocie, Opolu czy Olsztynie (blues) nie trwają całą noc. Są pewne granice. Koncerty kończyc się o 1 czy 2 w nocy - to jeszcze można znieść nawet przez 3 dni z rzędu. Ale one trwały do 5. nad ranem Czytajcie mi z ust: PIĄTEJ (przynajmniej ten w pierwszy dzień).
Ja też nie mogę patrzeć na niektóre gęby - szczerze wolę pojechać sobie do Wa-wy lub Gdańska.
Co do miejsca na koncerty - Ostróda nie ma takiego (o, sorry - jest na stronie OPB). Tamta lokalizacja jest w porządku - nad jeziorem i z dala od centrum.
chyba po raz pierwszy sklepikarze cieszyli sie z utargów - zgoda, ale nie popadajmy w chwilowy zachyt. inne miasta turystyczne maja to na codzień - dziesiatki turystów.
Jeżeli nie skumaliscie mojego wpisu - to życzę Wam nieprzespanych nocy i płaczących dzieci, nad ranem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Zrozumienie.....to takie ważneGość 2004-08-17 04:41
Masz rację Gustaw....tu chyba nikt nie rozumie tego,co chciałeś przekazać....ja też nie jestem przeciwko imprezom w naszym pięknym mieście,cieszę się,że coś się tu dzieje.Jednak jak zauważyłeś nie musi się to "Coś" dziać do piątej nad ranem.....też jestem tego zdania.Super,że było miasteczko reggae,że są pochwały za organizację,ale tu wciąż wychodzi ten sam problem.....imprezy owszem tak,jak najbardziej,ale nie do samego rana.I wcale nie chodzi tu o to,że ktoś narzeka,a ktoś chwali,bo tak było zawsze i będzie,ale o to,że w tym wszystkim zupełnie się przestaliśmy rozumieć i tak naprawdę nie obchodzą nas inni,bo najważniejsze jest to,co się liczy dla mnie....a inni???Innych już nie ma.Jedni krytykują inni chwalą....i dobrze,każdy ma prawo do swojej opinii,ale wychodzi na to,że autora innej opinii niż własna należy tylko zaatakować....a to nie tak....zupełnie nie tak.Ale kto to dziś wie???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# aby więcej tak myślących osóbGość 2004-08-17 12:24
Popieram Twoją wypowiedź "Gustaw". Nikomu muzyka nie przeszkadza i to że nasze miasto się rozwija, ale tak jak każdy zauważył są pewne granice nocnej zabawy, które zostały przekroczone. Ci co nas krytykują za nasze wypowiedzi, powinni się zastanowić nad tym co mówią. Fajnie że się ludziska dobrze bawili , ale to trochę samolubne.Można się bawić ale do rozsądnej godziny. Ktoś wspomniał o sąsiedzie stukającym w nocy za ścianą, ale zapomniał że taki sąsiad przeszkadza tylko kilku osobom, i zawsze jest na niego sposób.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jest pełne zrozumienieGość 2004-08-17 16:18
rozumiem mieszkańców tym bardziej tych,którzy mieszkaja blisko koszar...w następnym roku ostatni wykonawca wystąpi ok 23...pozdrawiam i przepraszam wszystkich niezainteresowanych festiwalem za brak snu:-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# rakieta..Gość 2004-08-17 19:00
Pana propozycja odnosnie odpalania rakiety została odrzucona. Przykro, że daje się Pan nerwom ponosić.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# do gustawaGość 2004-08-17 19:56
szanowny gustawie gratuluję znajomości temetu reggae,ale wydaje mi się,że przesadził pan z tymi pieluchami...ja słucham a nawet gram reggae prawie od samego poczatku,czyli od momentu kiedy ten rodzaj muzyki zawitał do naszego kraju...reggae to nie tylko marley i "river on babylon",naprawdę!!!

przypomina mi sie jak po stachurskim były odpalane fajerwerki i moje dziecko obudziło się z krzykiem w nocy...i nie zrobiłem nic w tym kierunku,ponieważ dla mnie jest to jasne-jest lato,są imprezy i tyle...i nie wypisuję-stachurski-won,d isko polo-won,bęben-won,reggae -won,bo ludzie chcą spać...zastanówmy się o co chodzi...czy w tym mieście większość to małomieszczańskie buractwo???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# OK.Gość 2004-08-17 21:21
Kochani macie rację, poniosły mnie nerwy w temacie pieluch i rakiety - to wszystko z powodu nieprzespanej nocy.
Sądząc z innych wpisów, w przyszłym roku organizacja Festiwalu ma się porawić. Ponoć ludzie uczą sie na własnych błędach.... . Życze Wam abyście nie popełniali ich zbyt wiele.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# okGość 2004-08-17 21:24
jest własnie tak jak mówisz...wyciągneliśmy wnioski i za rok się poprawimy:-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# .Gość 2004-08-17 21:48
Gustaw Ty już się teraz nie podlizuj!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ..Gość 2004-08-19 13:19
Mam w nosie podlizywanie się.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ...Gość 2004-08-19 13:21
.... Pan sie nie boi, pół miasta za Panem stoi ....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# rege festiwalGość 2004-10-03 15:07
pomimomhałasu było ok.więcej takich imorez.Też mieszkam przy koszarecxh i nie przeszkadzało mi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# regeGość 2004-10-03 15:08
bzdura
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19