fbpx

ORF2007: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2007

2006_ostroda_reggae_festiwal_img_2394.jpg Przygotowania do największej letniej muzycznej imprezy plenerowej OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL rozpoczęły się na dobre! Organizatorzy informują, że znane są już zagraniczne i polskie Gwiazdy Festiwalu oraz krystalizuje się przebogaty program. Tradycyjnie pod koniec wakacji, Ostróda stanie się muzyczną "stolicą reggae", a teren Festiwalu zamieni się w muzyczne miasteczko, gdzie od rana do rana trwać będzie wielka letnia zabawa. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 17, 18, 19 sierpnia 2007r.


Największe w kraju święto muzyki reggae zapowiada się w tym roku imponująco! 3 dni koncertów na 3 scenach, codziennie ponad 15 godzin muzyki na żywo. Zobaczymy i usłyszymy wielkie gwiazdy tego nurtu muzycznego, wśród których znajdą się:

Misty in Roots /Wielka Brytania/ – istniejąca od niemal 30 lat formacja grająca roots reggae. W swej karierze grali dla tworzącego się Zimbabwe, piętnowali rasizm w Wielkiej Brytanii, przez co byli nękani przez policję. Byli pierwszym zespołem reggae, który koncertował za Żelazną Kurtyną. Ich słowa porywały ludzi na całym świecie. W Polsce gościli po raz pierwszy 24 lata temu grając koncert w geście poparcia dla Solidarności. Pamiętają walczący Gdańsk i związane z tym dążenie polaków do wolności i demokracji.

Yellowman /Jamajka/ – legenda sceny dancehall’owej. Znany ze współpracy z postaciami takimi jak Buju Banton, ale także nie stroniący od współpracy z zespołami nie związanymi ze sceną reggae jak np. Run DMC. Niezwykle żywiołowy artysta, chociaż nękany nieuleczalną chorobą.

Dub Incorporation /Francja/ – znakomita formacja z miasta Saint – Etienne na południu Francji. Powstali w 1997 roku. Ich występy charakteryzują się niesamowitą eksplozją energii, którą wydobywają z siebie. Roots reggae z delikatnie wschodnim akcentem na najwyższym poziomie. Nagrywali z Lyricson’em., Omar’em Perry, Davidem Hinds’em. Nad ich najnowszym albumem pracował Sam Clayton.

oraz: Soul Fire /Grecja/, Pama International /Wielka Brytania/, Mood Rakers /Hiszpania/,
Bakshish /Polska/ – specjalny koncert z okazji 25-lecia zespołu,
Maleo Reggae Rockers /Polska/, Paprika Korps /Polska/, Vavamuffin /Polska/, Indios Bravos /Polska/, Duberman /Polska/, Wszystkie Wschody Słońca /Polska/, Chant /Polska/, Natural Mystic /Polska/, East West Rockers /Polska/, The Relievers /Polska/, Ares & The Tribe feat. Symeon Ruta /Grecja, Polska, Kanada/, Etna /Polska/, Dubska /Polska/, kilkadziesiąt zespołów oraz sound systemów z którymi trwaja jeszcze negocjacje.

Tradycyjnie odbędzie się konkurs, w którym wystąpi 5 zespołów młodego pokolenia, walczacych o sesje nagraniowe, wydanie płyty oraz nagrody pienięzne. Wszystkie zainteresowane zespoły mogą nadsyłać nagrania demo z trzema utworami oraz informacją na temat kapeli do dnia 3 czerwca 2007 na adres:

Positive Music Promotion
ul.Mickiewicza 8
14-100 Ostróda


Fundatorem nagród pienięznych jest Burmistrz Miasta Ostróda. Z kolei nagranie sponsoruje "Studio Radioaktywni" z Częstochowy, a wydanie płyty czasopismo "Free Colours".
Jury festiwalowe to profesjonalny zespół osób od lat związanych z muzyką reggae. Przewodniczącym jury jest Pan Włodzimierz Kleszcz, znany i ceniony dziennikarz, jak również organizator koncertów i propagator muzyki reggae.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19