fbpx

Europejski Dzień bez Samochodu

Ilustracja. foto: OstrodaOnline.pl
Ilustracja. foto: OstrodaOnline.pl
22 września w wielu europejskich krajach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na ilość spalin, które każdego dnia przedostają się do atmosfery za sprawą setek tysięcy pojazdów poruszających się po ulicach. Ekologiczna akcja to także jednodniowy „oddech” dla mieszkańców dużych aglomeracji, miast i miasteczek. W tym roku po raz pierwszy akcja odbędzie się również na terenie naszego miasta i okolicznych gmin.


Tego dnia dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Czesława Najmowicza, w porozumieniu z Prezesem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Jarosławem Barczukiem, wszystkie przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą odbywały się nieodpłatnie, bez konieczności posiadania ważnego biletu.
Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych do pozostawienia samochodów w domu i przejazdów transportem publicznym. To doskonała okazja do kształtowania proekologicznych postaw, jako troski o środowisko i własne zdrowie.
Wydarzeniom tym towarzyszyć będzie happening zorganizowany przez Żeglugę przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Ostródzie w godzinach 10:30 – 13:30. Podczas akcji „Zamień wóz na bus” pracownicy Żeglugi edukować będą najmłodszych pasażerów. Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnego, kulturalnego, a co najważniejsze bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. W programie m.in. możliwość porozmawiania i zapoznania się z pracą kierowcy autobusu, zasady zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej, korzystanie z kasowników biletów. W akcji weźmie również udział Grupa Ratownictwa PCK Ostróda, która uczyć będzie zasad pierwszej pomocy.

Komentarze  
# Najdroższa komunkacjaMarta 2015-09-21 11:06
Obecnie mamy w Ostródzie najdroższą komunikacje w województwie. Do każdego kilometra przejechanego przez autobus Żeglugi mieszkańcy muszą dopłacić 5,8 zł.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19