Nowe władze w mieście, gminie i powiecie

Nowy burmistrz Ostródy Zbigniew MichalakW poniedziałek 19 listopada 2018 roku odbyły się pierwsze sesje rady gminy miejskiej, wiejskiej i powiatu.  Ślubowanie złożył też nowy /stary Wójt Bogusław Fijas i nowy Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak. Sprawa wyboru starosty nie jest jednoznaczna. Trzeba poczekać na decyzję wojewody, który może uchylić dzisiejszą uchwałę o jego wyborze. Czy tak się stanie pokażą najbliższe dni.

Sesja powiatu miała zaskakujący przebieg z powodu przerwy w obradach, którą po zakończeniu ślubowania zarządził przewodniczący senior. Nie było żadnego uzasadnienia a wniosek o rozszerzenie obrad został przez przewodniczącego odrzucony bez głosowania. Sześciu radnych opuściło sesję a pozostali na sali kontynuowali posiedzenie rady powiatu. W tej sprawie trzeba będzie poczekać na stanowisko wojewody.

Z kolei I Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie odbyła się bez niespodzianek. Podczas uroczystości w zamkowej sali obyło się ślubowanie radnych i nowego burmistrza.

Nowy burmistrz podczas pierwszego przemówienia powiedział m.in:

„Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie jako wieloletniego przedsiębiorcy zaowocuje w pracy na rzecz naszego miasta. Podejmę wszelkie możliwe starania, by nie zawieść pokładanych we mnie nadziei i oczekiwań”.

„Tak jak zapowiadałem w swojej kampanii, pierwszym i podstawowy zarejestrowanym przez mnie posunięciem po objęciu stanowiska Burmistrza Miasta Ostróda będzie przeprowadzenie przez podmiot zewnętrzny audytu otwarcia kadencji. Będzie to dla mnie kluczowy dokument, który przedstawi zastany stan finansowy miasta”.

„Ostróda ma być miastem nowoczesnym, rozwijającym się, dbających o swoich mieszkańców, przyjaznym dla turystów. Ostróda ma być miastem, w którym po prostu warto żyć.”

Agnieszka Majewska-PawełkoBurmistrz Zbigniew Michalak potwierdził też znaną z kampanii deklarację dotyczącą stanowiska zastępcy burmistrza. Stanowisko obejmie Agnieszka Majewska-Pawełko.

Jacek Dudzin nowy Przewodniczący Rady Miejskiej w OstródzieDalsza część sesji odbyła się już w urzędzie, gdzie nowi radni wybrali przewodniczących. W wyniku głosowania na przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostródzie został wybrany Jacek Dudzin. Radny z wieloletnim doświadczeniem uważany jest za osobę merytoryczną, spokojną i wyważoną. Zdaniem większości radnych będzie gwarantem spokojnego przebiegów prac rady.

Tadeusz Bera, Jacek Dudzin, Mirosław GodlewskiW kolejnych głosowaniach na wiceprzewodniczących wybrano Mieczysława Godlewskiego oraz Tadeusza Berę.

Kolejna sesja planowana jest pod koniec listopada.

mt_gallery: I Sesja Rady Miejskiej nowej kadencji