Ostrock Underground Fest 9

PlakatOst-Rock Underground Fest to ostródzkie święto undergroundu które w tym roku odbędzie się w dniach 30-31 października w sali kameralnej Amfiteatru. Jest to dziewiąta edycja wydarzenia jednak po raz pierwszy dwudniowa!


Tradycyjnie Ost-Rock Underground Fest to konkurs kapel. W tym roku spośród ponad 40 zgłoszeń z całego kraju organizatorzy wytypowali 8 zespołów do fazy drugiej konkursu a internauci w wyniku głosowania wybrali 3 ich zdaniem najciekawsze. W konkursie zobaczymy ARCY MŁYN, HUMAN BAZOOKA oraz KOSMOS.

Pierwszy dzień Ost-Rocka rusza o godzinie 19:00 otwarciem wystawy "Rock w plakacie" kolekcji Kazimierza Wosiek. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt plakatów gwiazd rocka, ale nie tylko. Będą też inne pamiątki i artefakty – bilety z koncertów, wycinki gazetowe, płyty pocztówkowe z czasów PRL, płyty winylowe, kasety magnetofonowe, płyty CD i DVD. Oddzielna część wystawy poświęcona będzie głównemu bohaterowi OstRocka 2015 – zespołowi Apteka. Część muzyczna wystartuje o godzinie 20:00 koncertami zespołów konkursowych. Następnie scenę opanuje laureat Ost-Rocka 2013 SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD a po nim APTEKA, który wykona w całości album "MENDA" 20 lat po wydaniu uznany przez krytyków za szczytowe osiągnięcie grupy. To z tego albumu pochodzą min. Menda, Niezależni, Synteza czy Chłopcy i dziewczyny.

Drugi dzień Ost-Rocka to zdecydowanie cięższe brzmienia. Startujemy o godzinie 20:00 setem ostródzkiej formacji BOHEMA po nich rock'n'corem wymasuje nas olsztyńska MESSA. Kolejną formacją wieczoru będzie MOAFT definiująca swoja twórczość jako alternatywa regresywna muzyka, w której dominuje ciężkie brzmienie gitary i siła sekcji rytmicznej wspierana przez sampler tworzący niesamowity klimat.
Dziewiątą edycje Ost-Rocka zamknie koncert zespołu INKWIZYCJA! Klasycy gatunku hard core punk - mocne gitarowe riffy w połączeniu z motoryczną sekcją i tekstami Ex Perta sprawiają, że ich twórczość jest absolutnie nie do podrobienia!

Bilety jednodniowe do nabycia w dniu imprezy. Karnety dwudniowe do nabycia w Amfiteatrze oraz on-line szczegóły na www: https://ostrockfest.wordpress.com oraz FB: https://www.facebook.com/OstRockUF