Uwaga kierowcy. Duże zmiany na DK7 i w Ostródzie

Skrzyżowanie DK7 - OlsztyńskaBiuro Budimex S.A. w Ostródzie poinformowało o planowanym wprowadzeniu dwóch dużych zmian w organizacji ruchu w związku z realizacją zadania Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe. Najbardziej odczują te zmiany mieszkańcy Osiedla Plebiscytowego.

Zmiana 1
Zmiana 1W dniu 6 lipca 2016r. o godz. 9:00 na drodze krajowej DK7 planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu tymczasowego ronda drogi krajowej DK7 z ul. Szosa Elbląska przy stacji paliwowej Orlen. Dodatkowo nastąpi przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 od km 146+650 do km 147+300 na drogę objazdową.

Zmiana 2
Zmiana 212.07.2016 na drodze krajowej DK7 planowane jest przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 na ul. Olsztyńską i Plebiscytową. W wyniku wprowadzenia organizacji wyłączony zostanie odcinek drogi krajowej DK7 od tymczasowego ronda przy stacji paliw Shell do skrzyżowania z ul. Olsztyńską, włącznie z zamknięciem skrzyżowania DK7 z ul. Olsztyńską.  Zmiana organizacji będzie sukcesywnie wprowadzana w ciągu dnia.

Co to oznacza w praktyce? Znaczne zwiększenie ruchu na odcinku ulic Szosa Elbląska, Mickiewicza dla ruchu w kierunku do i z Gdańska. Będzie to jedyny wjazd do miasta z tej strony. To samo dotyczy wjazdu do Ostródy od strony Warszawy. Będzie on możliwy wyłącznie od strony ExpoMazury wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Może dojść do zwiększenia ruchu na ulicach Grunwaldzka i Drwęcka.
Najbardziej jednak planowane zmiany odczują mieszkańcy Osiedla Plebiscytowego, którzy po wprowadzeniu zmian będą mogli dostać się z i do miasta wyłącznie przez stację Orlen i dalej przez Szosę Elbląska. To o kilka kilometrów więcej niż obecnie. Nie będzie już możliwości zjazdu ani przez stację BP lub z DK7 na ulicę Olsztyńską.
Po zakończeniu prac ruch z i do miasta z Osiedla Plebiscytowego będzie realizowany ulicą Olsztyńska. Niestety w przesłanym komunikacie nie podano, kiedy to nastąpi. Można się spodziewać, że przywrócenie ruchu przez ulicę Olsztyńską zostanie wykonane za kilka miesięcy. O zmianach będziemy was informować na bieżąco.