fbpx

Zakup basenu dobiega końca

ilustracja do materiału.
ilustracja do materiału.
Miasto czeka już tylko na brakującą dokumentację i podpisanie aktu notarialnego. Burmistrz wizytował zamknięty obiekt, który za kilka miesięcy stanie się miejskim basenem. Miasto było jedynym podmiotem zainteresowanym kupnem basenu. Na ten cel zabezpieczono w miejskiej kasie 2 500 000zł. Od zakupu do otwarcie musi jednak upłynąć trochę czasu. Obiekt wymaga bowiem remontu. Na chwilę obecną nie są znane całkowite koszty remontu i zakres prac. Miasto oszacuje to szczegółowo  po zakupie. Burmistrz z którym rozmawialiśmy powiedział, że według wstępnych wyliczeń może być to kwota 2 000 000zł. Czy  tak rzeczywiście będzie dowiemy się dopiero po zakończeniu prac. Burmistrz życzyłby sobie, by basen ruszył z dniem 1 października 2017 roku, choć jak dodaje ten termin może się zmienić. Na pytanie, kto będzie zarządzał basenem po jego uruchomieniu Czesław Najmowicz odpowiedział, że rozważane są dwa scenariusze. W pierwszym basen będzie zarządzany przez Urząd Miejski. Co ciekawe burmistrz mówił, że nie widzi potrzeby i nie  przekaże tego zadania do OCSiR. Drugi wariant przedstawiony przez burmistrza to zarządzanie basenem przez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o..  Ciekawi jesteśmy, czy zakupiony i wyremontowany basen miałby być przekazany na własność do spółki, czy spółka będzie nim tylko zarządzać i np. płacić za dzierżawę. Więcej szczegółów zapewne poznamy za kilka miesięcy, kiedy to już władze miejskie przemyślą, co i jak zrobić z nowym nabytkiem.

Przypomnijmy. Basen został zamknięty przez syndyka w października 2016 roku. Było to związane z rezygnacja poprzedniego operatora. Pierwotnie syndyk wystawił basen na licytację za kwotę 7 074 000,00 zł + podatek VAT. Nikt nie był zainteresowany taką ceną. Burmistrz od września 2016 roku prowadził rozmowy z syndykiem w sprawie przejęcia basenu. Proponował kwotę 2 000 000zł. Ostatecznie kwota wzrosła. Radni podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia jednogłośnie (18 radnych) potwierdzili chęć zakupu basenu za kwotę nie wyższą niż 2 500 000 zł.  Rada wierzycieli wyraziła zgodę na licytację basenu za niższą kwotą.

Pod koniec roku Klub Radnych "Nowoczesna Ostróda" złożył petycję do Burmistrza Miasta Ostróda Czesława Najmowicza o bezzwłoczne podjęcie realnych działań mających na celu przywrócenie w Ostródzie basenu dostępnego dla mieszkańców i turystów, a więc kupno przez miejski samorząd od syndyka i uruchomienie dotychczasowego obiektu przy ul. Jana Pawła II w Ostródzie. Akcja informacyjna i zbieranie podpisów zakończyło się pod koniec grudnia 2016 roku złożeniem na ręce burmistrza petycji wraz podpisami kilku tysięcy osób.

W lutym burmistrz mówił, że ceny biletów mają pozostać na tym samym poziomie co u poprzedniego operatora, jednak mieszkańcy Ostródy będą mieli 50% bonifikatę.

Do tematu będziemy wracać.

zobacz również:

Miasto wkrótce może kupić basen!
Zielone światło do zakupu basenu.
Kupowanie kota w worku
Czy miasto stać na kupno starego basenu?
Czy basen zostanie zlikwidowany?

 

Komentarze  
# RE: Zakup basenu dobiega końcaMirek 2017-03-07 21:09
Jak zwykle burmistrz nie ma pomysłu na basen. Jak można nie znać formy funkcjonowania basenu to jest jakiś dramat.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Zakup basenu dobiega końcaPaweł 2017-03-10 17:45
A na czym on się zna?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Czemu nie OCSiR ?Jaś 2017-03-07 21:42
Patrząc jak zarządzają stadionem to nie dziwne.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# za ile remont@ 2017-03-18 23:12
kupowanie kota w worku pod presją skutkuje niewiedzą
aktywiści od wywierania presji na pospieszny zakup powinni zrobić zrzutę na remont
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19