Zamknięte szkoły przedszkola, żłobki, obiekty kulturalne i sportowe.

Miasto OstródaWładze zdecydowały się na zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju. W ślad za tym zamknięte będą obiekty kulturalne i sportowe. Wszystko w ramach profilaktyki ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie inaczej jest w Ostródzie. Odwołano mi.n. zaplanowane na dziś konsultacje społeczne i ogłoszono zamknięcie basenu.

W związku z sytuacją w Polsce związaną z koronawirusem, decyzjami Rządu RP i ustaleniami miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, Burmistrz Miasta Ostróda informuje:

  • Od dnia 16 marca 2020 roku na terenie Ostródy zamknięte będą wszystkie żłobki, kluby dziecięce, przedszkola i szkoły na okres dwóch tygodni. W dniach 12 i 13 marca br. placówki te ograniczają działalność i będą organizowały opiekę dla dzieci, jednak kierujemy apel do rodziców, by pozostawić dzieci w domu i zapewnić im opiekę we własnym zakresie.
  • Od dnia 12 marca odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe realizowane przez podmioty i jednostki miejskie, czyli: Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum w Ostródzie, Centrum Kultury, w tym Miejską Bibliotekę Publiczną i Amfiteatr. Obiekty te nie będą udostępniane i wynajmowane podmiotom zewnętrznym, ani zwiedzającym.
  • Odwołane zostają spotkania konsultacyjne zaplanowane na dzień 11, 12 i 16 marca 2020 r. Odbędą się one w innym terminie.
  • Z dniem 12 marca, do odwołania, zostaje zamknięty ostródzki basen. Nauka pływania zostaje przesunięta na inny termin.

Burmistrz Miasta Ostróda zwraca się z apelem do podmiotów prywatnych i innych organizatorów wydarzeń na terenie Ostródy o odwołanie, zawieszenie lub przesunięcie zaplanowanych działań, treningów, spotkań, imprez i innych wydarzeń, które mogą narazić uczestników na potencjalny kontakt z wirusem.