Nowa ulica 11 listopada na koniec września 2017

W ramach przebudowy na skrzyżowaniu 11 Listopada - Pieniężnego pojawi się rondo.Starostwo Powiatowe W Ostródzie podpisało umowę na realizację przebudowy ulicy 11 Listopada w Ostródzie. To zadanie zostanie dofinansowane w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Zatwierdzona kwota dotacji to 1 573 000,00 zł  Cena w postępowaniu to 3 129 401,17 PLN brutto.

11 Listopada zostanie w całości przebudowana.Najtańszą ofertę na przebudowę ulicy 11-go Listopada w Ostródzie (droga powiatowa Nr 3032N) złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy. Zgodnie z zamówieniem termin realizacji zamówienia to 31 października 2017 roku. Wykonawca zaoferował skrócenie tego terminu o 30 dni. Okres gwarancji i rękojmi to 5 lat. Skrzyżowanie 11-go Listopada - Pieniężnego zostało zaprojektowane jako rondo małe trójwlotowe o średnicy zewnętrznej 28m. Szkoda, że przy okazji tego zadania nie pomyślano o przebudowie ulicy Batorego, która jest w opłakanym stanie.

Ulica Batorego niestety nie zostanie przebudowana w ramach tego zadania.Dokumentacja postępowania dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Oczywiście w związku z przebudową nieuniknioną rzeczą będą utrudnienia w ruchu kołowym na trasie przebudowy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że wykonawca postara się je zminimalizować.