fbpx

Rada Miejska na dobrej drodze

Sesja
Sesja
Miło nam zakomunikować, że nasze starania na rzecz większej przejrzystości i łatwiejszego dostępu do informacji publicznej odnoszą dobry skutek. Od dziś będzie można zapoznać się z projektami i wszelkimi załącznikami do uchwał jeszcze przed sesją. To ważna i dobra zmiana w funkcjonowaniu rady.

Wymiana korespondencji i rozmowa z przewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Dudzinem okazały się owocne. Osoba otwarta na różne propozycje, chętna do dyskusji i rozumiejąca ideę przejrzystego samorządu bez wątpienia ułatwia wprowadzanie takich działań w życie. Pomimo drobnych wątpliwości udało się przekonać przewodniczącego, że publikowanie projektów to ważne działanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Pozostały jeszcze do dogrania kwestie techniczne, jednak jak przeczytaliśmy w dzisiejszej odpowiedzi, nie będzie z tym żadnego problemu. Mieszkańcy do tej pory nie mieli możliwości zapoznania się szczegółami uchwał przed sesją. Czekamy też na uzupełnienie protokołów z posiedzeń komisji.

Informacje dotyczące prac Rady Miejskiej można śledzić na stronie http://www.ostroda.esesja.pl/
Wybierając z menu np. najbliższą sesję, następnie dowolny punkt porządku obrad, mamy dostęp do szczegółowych dokumentów.

Zachęcamy do śledzenia zmian i mamy nadzieję, że zachęci to mieszkańców do większej aktywności w życiu samorządu.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19